Посеред Сахари утворилися озера: нові вражаючі супутникові знімки найбільш гарячої пустелі світу

Як це сталося та скільки протримається вода?...

Величезний циклон, який приніс щорічну кількість дощів лише за кілька днів, заповнив пустелю Сахару озерами. Супутникові знімки показали водойми у північній Африці, зокрема в Алжирі та Марокко, що утворилися після злив у вересні 2024 року, пише видання livescience. Дослідники аналізують це явище, аби зрозуміти можливі зміни клімату, які очікують на Сахару.

Тоді потужний позатропічний циклон обрушився на північну Африку і приніс зливи, що вилили щорічну кількість опадів лише за два дні. На територіях Марокко, Алжиру, Тунісу та Лівії випало близько 20 см дощу, що призвело до рідкісного утворення озер посеред найбільшої гарячої пустелі світу – Сахари. За даними NASA, знімки із супутників показують нові водойми, що з’явилися поблизу Ерг-Шеббі у Марокко та Себкха-ель-Мелах в Алжирі.

У місцевості Ерг-Шеббі зливи спричинили розлив річок з Атлаських гір, що заповнило пустельний регіон. Озера, утворені поблизу містечка Мерзуга, виглядають особливо вражаюче на супутникових знімках, зроблених апаратом Copernicus Sentinel-2 на початку жовтня. В Алжирі, зокрема у Себкха-ель-Мелах, озеро досягло 74 квадратних миль та глибини близько 2,2 метра, згідно з дослідженням професора Моше Армона з Єврейського університету в Єрусалимі.

Згідно з підрахунками Армона, це явище може тривати ще деякий час. Вчений зазначає, що без додаткових дощів на випаровування води глибиною 2,2 метра знадобиться близько року. Однак, за його словами, такі події допомагають дослідникам дізнатися більше про минуле Сахари, коли вона була зеленою територією, і прогнозувати її майбутні зміни через глобальне потепління.

Прогнози вчених вказують на ймовірність збільшення опадів у деяких частинах Сахари, проте ця перспектива залишається невизначеною.

«Ми сподіваємося, що вивчення таких подій, які заповнюють озера в пустелі, допоможе нам краще зрозуміти, що чекає Сахару в майбутньому», - зазначив професор Армон.

Читай також:

Фото: livescience