Археологи відкрили у Туреччині ділянку Тепечік-Чіфтлік, де знайшли сім загіпсованих черепів. Рештки були покриті різнокольоровими масками та прикрашені різними прикрасами. Цікаво, що ця практика з'явилася близько 9 000 років тому на Близькому Сході, але й досі викликає у науковців враження і безліч запитань.
Як пише видання iflscience, вчені припускають, що ця практика може бути пов'язана із поклонінням черепам як фігурам предків. Дослідження археологічної ділянки Тепечік-Чіфтлік принесло нові відомості про цю стародавню практику. Сім знайдених загіпсованих черепів належать шістьом дорослим та одній дитині. Одне з найцікавіших відкриттів – вік черепів, який виявився значно старшим за могили, в яких вони були поховані. Це свідчить про те, що ці загіпсовані черепи могли використовуватися спільнотою протягом тривалого періоду перед їхнім остаточним похованням.
Дослідження, опубліковане в Journal of Archaeological Science: Reports, також вказує на те, що ця практика вимагала кількох раундів доопрацювання та ремонту. Загіпсовані черепи, ймовірно, були оброблені після завершення основної маски, і надалі деякі навіть піддавалися модифікаціям.
Незважаючи на всі зусилля дослідників, їм так і не вдалося відповісти на питання про те, чому черепи були загіпсовані та як саме вони використовувалися. Археологи визнають, що це залишається таємницею, яка додатково заглиблює нас у невідоме минуле цієї дивної стародавньої практики.
Читай також:
- Водяні чудовиська України: рептилій часів динозаврів зустрічали на Волині – свідчення з листа 19-го ст
- Може відновити надзвукові польоти: в NASA готуються випробувати революційний літак X-59 із «Sonic Thump»
- Полював на собі подібних та мав зуби по 36 см: таємниці стародавнього морського монстра Левіафана Мелвілла
Фото: Zunkir через Wikimedia Commons