Пакети вироблятимуть з панцирів крабів та лобстерів

Головне джерело сировини для нової упаковки – гори відходів, які залишаються після кулінарної обробки лобстерів, крабів і креветок.

Дослідники Університету штату Пенсильванія (США) створили біоматеріал на основі твердих покривів морських ракоподібних, який може замінити пластикову упаковку. Про це повідомляє Вокруг Света.

Матеріал в рівних пропорціях складається з деревної або бавовняної целюлози і хітозану, який добувають з хітину – основного елемента панцирів членистоногих і ракоподібних. Нова розробка, яка повністю розкладається, допоможе істотно знизити навантаження на навколишнє середовище.

Картон, вкритий біоматеріалом, продемонстрував відмінні захисні властивості при попаданні на нього води і масла. Також він виявився стійким до дії толуолу, гептану, сольових розчинів, обробці його вологим і сухим паром, а також до механічних пошкоджень.

"Це екологічно безпечне бар'єрне покриття може використовуватися в різних цілях, починаючи з виробництва водонепроникного паперу, покриттями для стельової і настінної плитки, і закінчуючи харчовими покриттями для герметизації продуктів", – каже професор сільськогосподарської і біологічної інженерії в Університеті штату Пенсильванія Джеффрі Кетчмарк.

Зараз дослідники вирішують питання, як спростити процес виробництва нового матеріалу, щоб зробити його дешевше за пластик і, відповідно, більш привабливим для компаній-виробників.

Києво-Печерська лавра – це не лише духовний центр, а й місце, овіяне незліченними легендами та містичними історіями. 
Забудьте про розкішні готелі та сплановані екскурсії. Сучасний туризм змінюється, і його шанувальники шукають справжніх пригод.
У світі, де океани стогнуть під тиском людської діяльності, з’являються незвичайні геро.
Сьогодні слово «майдан» стало символом гідності та боротьби за свободу...
14072025
Відкриття відбулося у наменитій гробниці маркіза Хайхуня, що розташована в провінції Цзянсі, Східний Китай.