Падіння на Місяці: низька гравітація не зробить стрибок безпечними і не врятує від травм

Реальність виявляється більш примхливою…

Науковий світ завжди наповнений цікавими питаннями, і одне із них особливо захоплює: якби ви впали з хмарочоса на Місяці, чи вижили б ви, чи отримали б тяжкі травми? На перший погляд може здатися, що низька гравітація Місяця зробить падіння безпечним, адже здається, що астронавти з легкістю літають над поверхнею супутника Землі. Проте, на жаль, реальність виявляється більш примхливою, пише видання iflscience.

Наприклад, астронавт Джон Янг розповів, як під час місії на Місяці потрапив у небезпечну ситуацію. Спробувавши взяти участь у «Місячній Олімпіаді», він відштовхнувшись від поверхні, неочікувано впав на спину.

«Я піднявся приблизно на 1,2 метри у висоту, — пояснив Янг у книзі «Місяцехід», написаній Чарлі та Дотті Дьюком. – Але, коли випрямився, вага мого рюкзака потягнула мене назад і я опустився на спину, сильно вдаривши об рюкзак. Я намагався встати, але не зміг. Мене охопила паніка. Думка про те, що я помру, проносилася в моїй голові. Це був єдиний раз за весь час нашого перебування на Місяці, коли я справді запанікував і подумав, що вбив себе».

Низька гравітація призводить до м'якішого приземлення на низькій висоті, але вона не забезпечить його при падінні з висоти. На Землі вільне падіння завершується досягненням кінцевої швидкості, коли опір повітря рівняється силі тяжіння. Але на Місяці, з його тонкою атмосферою, ця сила опору мінімальна, що призводить до значного прискорення падіння.

Отже, навіть на Місяці низька гравітація не забезпечить безпечного падінні з великої висоти. Спроба стрибнути на супутнику Землі може завершитися серйозними наслідками. Тож, якщо ви мрієте про подібний експеримент, можливо, краще залиште його на сторінці наукової фантастики.

Читай також:

Сучасна наука дедалі сміливіше заявляє: жити довго та повноцінно — не фантастика, а цілком досяжна мета. 
У світі, де більшість із нас мріє про відпочинок на пенсії, деякі люди продовжують дивувати своєю енергією та силою духу. 
18072025
Цього вікенду Україна розділиться на «мокрі» та «сонячні» зони, тож приготуйтеся до різноманітності!
18072025
Літо — це сезон морозива, довгих прогулянок і… боротьби з нестерпною спекою...
18072025
Час забути про дедлайни та зануритися у світ пригод.