Незвична морська істота, яка «пилососить» їжу та «рохкає»: рідкісна акула-свиня опинилася на межі винищення

Її занесено до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, але…

Груба акула кутовата (Oxynotus centrina) – це незвичайна морська істота, яку важко не помітити завдяки її свиноподібній морді та унікальній поведінці. Ця акула не схожа на своїх хижих родичів, як от великі білі акули або молотоголові, адже має плоску голову, широко розставлені очі та рожеву морду, що надає їй вигляду свині.

Найчастіше її називають «рибою-свинею» через ці дивовижні риси, а також через звук, який вона видає, коли потрапляє на поверхню – своєрідне бурчання або рохкання. Один з таких випадків стався на італійському острові Ельба у 2021 році, коли мертву акулу цього виду виловили з води та опублікували її фото в соцмережах, пише видання livescience.

Груба акула кутовата зазвичай досягає довжини 1 метра. Вона має масивне сіро-коричневе тіло та два великі спинні плавці, що нагадують вітрила, надаючи їй трикутний профіль. Незважаючи на невеликі розміри, ця акула виділяється своїм незвичайним зовнішнім виглядом завдяки великим шкірним зубцям, які вкривають її тіло. Ці зубці складаються з пульпи, дентину та емалі й нагадують V-подібні структури, що захищають акулу від хижаків.

Акула мешкає на дні морів, повільно пересуваючись у пошуках здобичі. Вона використовує унікальний спосіб полювання, «пилососячи» їжу – рибу, ракоподібних, молюсків та морських хробаків. Також цікаво, що ця акула інколи харчується яйцями інших акул, що було підтверджено нещодавніми дослідженнями.

Попри свою дивовижність, груба акула кутовата перебуває під загрозою зникнення через вилов рибалками як прилов. Її занесено до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, і захисники природи закликають звернути більше уваги на охорону цього виду.

Читай також:

Фото: додаток Isola d'Elba