Не звуки, а слова: Мова мавп виявилася розвиненішою, аніж думали вчені

unsplash.com

Тварини можуть сказати одна одній стулити пельку і помовчати.

Лінгвісти вивчали записи понад 100 приматів, таких як бабуїни та макаки, після чого зробили неочікуваний висновок: мавпи здатні поєднати два різних звуки заклику, щоб створити семантично нові послання.

Особливо яскраво це проявляється у двох видів, коли одна тварина намагається сказати іншим членам своєї групи замовкнути через наближення хижака.

Фото: unsplash.com

Білоноса мавпа у Західній Африці використовує звук «піу», щоб вказати на загрозу. Крім того, вона відтворює звук «хак», щоб попередити про наближення орла. Представники виду об’єднують ці два звуки, щоб наказати іншим замовкнути й тікати в укриття.

Мавпа Кемпбелла використовує слово «хок», яке означає орла і звук «крак», щоб вказати на наближення леопарда. До назв хижаків вони додають довгий звук «о», щоб сказати про загрозу з повітря.

Фото: unsplash.com

Дослідники переконані, що їхні висновки можуть допомогти зрозуміти еволюцію людської мови. Проте, на відміну від людей, які мають необмежену здатність поєднувати слова, манера спілкування мавп бінарна. Це зумовлено відмінністю мозку –  для поєднання слів тварини використовують лобову його частину, а людська мова походить з центру Брока.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  1. В Україні живе чоловік, який не спить понад 30 років (відео)
  2. Повернутися у минуле: Який вигляд мала людина 3,8 мільйона років тому
  3. Таємниця розкрита: Як помер фараон Рамзес III
  4. В Антарктиді знайшли гігантське людське «обличчя» (відео)
  5. Який вигляд має затонулий Титанік (відео)
  6. Ну нарешті: Вчені створили ліки від самотності
  7. Під відомим полотном да Вінчі виявили ескізи іншої картини
  8. Вчені знайшли у людини орган, про який ніхто не підозрював