Міжнародна група археологів оголосила про виявлення найдавніших слідів Homo sapiens на північно-західному узбережжі Марокко, біля міста Лараш. Дослідження, опубліковане в Scientific Reports, вказує на те, що ці сліди датуються приблизно 90 300 років тому, зроблені на ґрунті площею приблизно 2800 квадратних метрів, пише видання iflscience.
Знайдені в Марокко сліди є найстарішими в Північній Африці та одними з найдавніших у світі. Їхня унікальність полягає не лише у віці, але і в кількості – 85 відбитків уздовж пляжу, охоплюючи 2800 квадратних метрів. І належать вони п'ятьом особам: маленькій дитині, старшій дитині, підлітку або маленькому дорослому, людині середнього зросту та надзвичайно високому дорослому із зростом 189 сантиметрів, що є надзвичайним показником для доісторичної людини.
Дослідники використовували передову техніку оптично стимульованої люмінесценції для точного визначення віку слідів. Результати показали, що вони були створені приблизно 90 300 років тому, з похибкою приблизно 7600 років.
Знайдені сліди випереджають інші аналогічні відкриття у світі, включаючи сліди на Аравійському півострові віком приблизно 120 000 років і в Південній Африці, датовані 153 000 роками. Це важливе свідчення ранньої присутності Homo sapiens за межами Східної та Південної Африки.
Читай також:
- У палаці на Житомирщині в XX столітті мешкала родина, якій належав другий за розміром у світі діамант
- «Вонка», «Бажання», «Марвели» - гарячі прем'єри вже на Київстар ТБ
- «Загублений світ» розкаже, як попри війну українці відбудовують країну
Фото: M. Sedrati та інші, Scientific Reports, 2024