Науковці виявили бактерії та гриби, що подорожують на тисячі кілометрів і виживають за межами Землі

Їх не лякають екстремальні умови…

Науковці зробили вражаюче відкриття – бактерії та гриби можуть виживати навіть за межами планетарного прикордонного шару Землі. Це відкриття має неабияке значення для вивчення життя в екстремальних умовах та можливого поширення хвороботворних мікробів через атмосферу.

Як пише видання iflscience, верхні шари тропосфери стали місцем дослідження групи вчених із Японії та Іспанії. Вони збирали зразки на висоті понад 3 000 метрів над рівнем моря та виявили більше 266 видів грибів і 305 видів бактерій, деякі з яких є збудниками небезпечних захворювань. Ці мікроорганізми можуть долати величезні відстані за допомогою висотних вітрів і залишатися життєздатними, незважаючи на екстремальні умови.

Серед знайдених бактерій були патогенні види, такі як кишкова паличка та стафілококи. Дослідження, опубліковані в Proceedings of the National Academy of Sciences, показали, що ці мікроби могли бути підняті в атмосферу через Сибірський антициклон, який приносить сильні вітри зі Східної Азії. Можливо, більшість із них походять із сільськогосподарських регіонів північного Китаю.

Ще цікавішим є те, що зразки, зібрані в квітні, містили більше бактерій, що зустрічаються в роті та кишечнику людини, ніж зразки, зібрані в лютому. Це може свідчити про сезонну активність мікробів, однак для точнішого визначення потрібні додаткові дослідження.

Хоча це відкриття не доводить прямого зв’язку між присутністю мікробів у атмосфері та їх впливом на здоров’я людей, воно піднімає питання про можливість поширення хвороб через біоаерозолі на великих відстанях. Погане управління стічними водами може стати причиною виникнення епідемій на відстані тисяч кілометрів.

Читай також:

На початку 2022 року наші захисники могли лише мріяти про такі технології… 
20122024
Все почалося з того, що уважний домовласник помітив кілька незвичайних предметів …