На планеті може утворитися новий океан: його місцезнаходження – Африка

Вчені кажуть, що вони бачать, як континентальна кора стає океанічною…

За словами дослідників, новий океан може утворитися у віддаленому майбутньому після того, як в Африці продовжує формуватися розкол, пише FoxNews.

«Це єдине місце на Землі, де можна вивчити, як континентальна тріщина стає океанічною, — сказав докторант Університету Лідса Крістофер Мур. – Ми бачимо, що океанічна кора починає формуватися, оскільки вона значно відрізняється від континентальної за своїм складом і щільністю».

Розкол завдовжки 35 миль, відомий як Східно-Африканський рифт, утворився в 2005 році, але будь-який розвиток у новий океан займе приблизно від п’яти до десяти мільйонів років, кажуть дослідники.

«Аденська затока та Червоне море затоплються над регіоном Афар і в Східно-Африканську рифтову долину і стануть новим океаном, і ця частина Східної Африки стане окремим невеликим континентом, — каже морський геофізик і почесний професор Каліфорнійського університету Кен Макдональд. – Оскільки ми отримуємо все більше і більше вимірювань для GPS, ми можемо набагато краще зрозуміти, що відбувається».

Причина розколу залишається невідомою, але деякі вважають, що формування тріщини було спричинене тектонічними процесами, подібними до тих, що відбуваються на дні океану. Розлом знаходиться на межі трьох тектонічних плит, які протягом деякого часу віддалялися. Плити, ідентифіковані як Сомалійська тектонічна плита, Нубійська тектонічна плита та Аравійська тектонічна плита, віддаляються одна від одної на кілька міліметрів на рік.

Синтія Ебінгер, геофізик з Університету Тулейна в Новому Орлеані, зазначила, що розкол розвинувся в області з одними з найвищих температур на планеті:

«Найгарячіше населене місто на поверхні Землі знаходиться в Афарі. Денна температура часто досягає 130 градусів за Фаренгейтом, а вночі охолоджується до 95 градусів».

Вона описала, як лише за кілька днів утворився розкол, який зазвичай формується «кілька сотень років» руху тектонічних плит.

«Ми намагаємося зрозуміти, яка крапля переповнює спину верблюду», — сказала вона, припускаючи, що зростання тиску магми, що піднімається, може спровокувати вибухові події, які досі спостерігаються в регіоні.

Читайте також:

03072025
Події на світовому ринку знову вплинули на наш гаманець.  
03072025
Ще зовсім нещодавно 600-футове судно під назвою Morning Midas повільно борознило хвилі Північного Тихого океану, прямуючи до Мексики з вантажем у понад 3000 транспортних засобів...
03072025
Зірки, супутники, астероїди... Наше космічне сусідство постійно підкидає сюрпризи. Іноді ці сюрпризи бувають трохи... бентежними. 
Час розвінчати ці маніпуляції та поглянути на справжню історію Південної Пальміри, яка сягає глибини століть.
Для багатьох українців Холодний Яр – легенда, оповита духом нескореності та героїзму.