Мешканці океанських глибин харчуються пластмасою

На жаль, людина винайшла вічний матеріал.

Тести, які провела команда Sky Ocean Rescue на крихітних молюсках, що живуть в глибоководних западинах Тихого океану, показали, що вони повні мікроскопічних часток пластику.

"Це означає, що не існує морських екосистем, вільних від антропогенних відходів", ─ прокоментував результати дослідження Алан Джемісон з університету в Ньюкаслі.

На Землі почалося шосте вимирання усього живого

За допомогою глибоководних роботів вчені обстежили западини, щоб оцінити рівень забруднення Світового океану та з'ясувати, як мешканці глибин справляються з ним. Результати експертизи приголомшили біологів. Мушлі більше половини крихітних створінь були наповнені частинками синтетичних матеріалів – від штучного шовку і нейлону до твердого полівінілу.

Глобальне потепління

За підрахунками вчених, з часів винаходу матеріалу, люди виробили 90 млрд тонн пластмаси. Близько 300 млн тонн з них закінчили свій шлях в океані. Потрапляючи в морські води, пластик повільно осідає на дно, розламуючись течіями на дрібніші частинки. Але ніколи не зникає безслідно.

За прогнозами Світового економічного форуму, до 2050 року в Світовому океані пластика буде більше, ніж риби. Про це повідомляє Вокруг света

03072025
Ще зовсім нещодавно 600-футове судно під назвою Morning Midas повільно борознило хвилі Північного Тихого океану, прямуючи до Мексики з вантажем у понад 3000 транспортних засобів...
03072025
Зірки, супутники, астероїди... Наше космічне сусідство постійно підкидає сюрпризи. Іноді ці сюрпризи бувають трохи... бентежними. 
Час розвінчати ці маніпуляції та поглянути на справжню історію Південної Пальміри, яка сягає глибини століть.
Для багатьох українців Холодний Яр – легенда, оповита духом нескореності та героїзму. 
Нещодавні відкриття американських науковців змушують нас переглянути усталені уявлення про давні цивілізації. 
02072025
В Україні посилили відповідальність за керування транспортом без відповідної категорії водійського посвідчення.