Математик, який відкрив формулу смерті

Дивовижний факт про життя і смерті відомого англійського вченого математика Абрахама де Муаврадо досі дозволяє любителям містифікацій пов'язувати математичну науку з пророкуванням майбутнього.

Насправді, на рахунку математика Муавра маса різних заслуг і математичних відкриттів, але як це часто буває, прославився він завдяки збігу або таємничого ланцюга подій, що дозволив йому безпомилково передбачити дату власної смерті.

Абрахам де Муавр – талановитий вчений-математик французького походження, що жив в 18 столітті. Де Муавр здобував освіту у Франції, проте змушений був назавжди покинути батьківщину через утиски протестантів, після цього він оселився в Лондоні, де і залишився до кінця своїх днів. Будучи іноземцем, спочатку де Муавр практично не мав можливості займатися наукою в Англії, і заробляв собі на життя уроками математики, хоча і був особисто знайомий з Ньютоном.

Однак пізніше Муавру все таки вдалося залишити свій вклад в математичних дослідженнях теорії ймовірностей і математичної статистики, був опублікований ряд його книг і праць на цю тематику. Крім того, будучи у віці 30 років, Муавр став членом Лондонського королівського товариства, а потім – Паризької і Берлінської академій наук.

За іронією долі, найбільш знаменитим Муавр став після смерті, яку дивним чином передбачив використовуючи методи розв'язування математичних задач настільки улюбленої ним статистики.

У літньому віці, математик одного разу звернув увагу на той факт, що з кожним днем він стає все більш втомленим і млявим, і йому потрібна все більша кількість сну для відновлення сил. Щодня час сну збільшувався приблизно на 15 хвилин. Де Муавр прийшов до висновку, що помре в той день, коли тривалість необхідного йому сну досягне 24 годин. Йому не склало великих труднощів вирішити задачу з математики та розрахувати точну дату, коли це трапиться. Обчислена дата 27 листопада 1754 року і стала датою смерті талановитого математика.

У наші дні багато вчених з властивим їм скепсисом ставляться до цієї історії, називаючи її всього лише вигадкою, яка не має нічого спільного з правдою. Однак, фактів, що спростовують цю легенду також досі не знайдено, і Абрахам де Муавр так і залишається математиком, який прославився завдяки формулі смерті.

02052025
З приходом тепла кожен автомобіліст відчуває особливий приплив енергії та бажання вирушити в дорогу.
Їх наявність змушує задуматися про ціну цивілізації та право на існування унікальних культур.
02052025
Навіть уважний водій іноді може не помітити, що перевищив швидкість…
02052025
Він переконаний, що ці одкровення «докорінно змінять віру мільйонів людей»