Люди зможуть використовувати три руки одночасно

Новий експеримент японських вчених показав, що можливостей людського мозку вистачає, щоб керувати третьою, роботизованою рукою, паралельно використовуючи дві інші.

Вчені з кіотського дослідного інституту Advanced Telecommunications Research Institute продемонстрували, що людей можна навчити керувати третьою, роботизованою рукою за допомогою мозку, при цьому використовуючи й дві інші руки. Про це повідомляє Рopmech.

Вісім з п’ятнадцяти учасників експерименту змогли успішно балансувати м'яч на спеціальній дошці за допомогою двох рук, паралельно тримаючи пляшку з водою у роботизованій руці, яку контролює мозок.

Поки що функціональність "третьої руки" вкрай проста, можна лише стискати і розтискати її.

Шведські вчені лікуватимуть переломи за п’ять хвилин

Спеціальна конструкція на голові учасників була оснащена електродами, які вимірювали електричні сигнали, що продукує мозок. Людину просили уявити, як вона стискає і розтискає роботизовану руку, а потім вчені записували сигнал і перетворювали його на "інструкцію" для руки. Дослідникам потрібно було налаштовувати нейрокомп'ютерний інтерфейс для кожного випробуваного, вибираючи правильні електроди і частоти.

Раніше штучні кінцівки контролювались за допомогою джойстиків або електричних сигналів від м'язів. Науковці припускають, що людина може успішно керувати додатковими кінцівками лише за допомогою мозку. Більше того, вони переконані, що таку багатозадачність можна розвивати.

Уявіть собі місце, де люди живуть майже століття, зберігаючи не лише ясність розуму, а й активність, яку позаздрили б молодші на десятки років...
Ви знали, що у величному Спасо-Преображенському соборі, досі ховається артефакт, який бачив ще зародження Київської Русі?
10052025
Це історії, що передаються з вуст в уста, часто з елементами жаху, таємниці чи незбагненного.
Чи знали ви, що за право володіти кістками святих точилися справжні війни, а самі мощі розчленовували та продавали наче звичайний крам?
10052025
Мережа цього тижня знову показала свій талант поєднувати абсурд із глобальними темами — і, як завжди, викликала бурю емоцій...