Квітку віком 170 млн років знайшли в Китаї: вона змінила розуміння еволюції рослин на Землі

Особливість цієї рослини полягає у тому, що…

Китайські палеонтологи зробили неймовірне відкриття: знайдено скам'янілість стародавньої рослини віком приблизно 170 мільйонів років. Ця знахідка стала найдавнішим свідченням існування покритонасінних рослин на північно-західних територіях Китаю, пише видання arkeonews.

Скам'янілі квіткові бруньки мають овальну форму, їх довжина становить 17 міліметрів, а ширина – 9 міліметрів. Дослідники зазначають, що структура на дні бруньки нагадує модрину, вкриту пелюстками квітів. Особливість цієї рослини полягає у тому, що її квіти і плоди є частиною родини покритонасінних, яка наразі є найбільш розвиненою та поширеною групою рослин у світі, з понад 300 000 видів.

Під час повторного дослідження викопних зразків юрського періоду вчені виявили, що рослина, раніше вважалася голонасінною, насправді належить до покритонасінних. За допомогою сучасної технології мікроКТ вдалося виявити перевернуті яйцеклітини, що є ключовим фактором у визначенні покритонасінних.

Нове дослідження стало важливим кроком у розумінні еволюції рослин. Викопна рослина, яку назвали Qingganninginfructus formosa, є найдавнішим доказом існування покритонасінних у регіоні. Відкриття свідчить, що ці рослини вже процвітали на Землі 170 мільйонів років тому.

Дослідження проводилося командою вчених з Нанкінського інституту геології та палеонтології Китайської академії наук, спільно з Університетом Ланьчжоу, Геологічним музеєм Нінся та Північно-Західним університетом. Результати були опубліковані в міжнародному біологічному журналі Life.

Читай також:

Фото: Nanjing Institute of Geology and Palaeontology, Chinese Academy of Sciences