Ким насправді був маршал Жуков та чому історики переконують, що він не заслуговує шанування

Хто ж такий Жуков – геніальний полководець чи м’ясник?

Його називають сталінським м’ясником, звинувачують у непрофесійності, самодурстві, жорстокості та байдужості до солдатських життів. Маршалу Жукову ставлять у росії пам’ятники, а історики багато років твердять про те, що він не заслуговує таких почестей. Про сумнівні заслуги Жукова у росії написано чимало книг і знято чимало фільмів.

Георгій Жуков часто застосовував і фізичну розправу, розстріли військовослужбовців, також його запам’ятали за безкінечною лайкою, і значно менше він вирізнявся кількістю перемог.

«У свій час зусиллями органів пропаганди він став одним із символів «великої» перемоги. Одна його репутація стосувалася Сталіна й кремлівського керівництва - він був готовий виконати будь-який наказ, що виходив з верху, а інша репутація - серед солдатів, які ще з 1942 року прозвали його «м’ясником», - зазначає історик Кирило Глушко

Хто ж такий Жуков – геніальний полководець чи м’ясник?

Жорстокий Жуков ставився до солдатів, як до витратного матеріалу. За своєю жорстокістю він навіть перевершив Сталіна.

«Відправляли на міни піхоту, вона підривається, а у звільнений прохід потім вже йдуть танки», - розповідає про стратегії Жукова директор Німецького інституту історії Ніколаус Катцер

Маршал Жуков поклав більше солдатських життів, ніж будь-який полководець у світі! Він особисто послав на смерть 1,5 млн мобілізованих українців!

Більше про маршала Жукова та паралелі із нинішніми військовими діями, що провадить росія – дивися у сюжеті програми «Гроші»

Loading...

Дивися також: