Камери дослідників блискавок зафіксували громовицю, яка вилітає з будівлі у небо

Ви коли-небудь бачили, як блискавка стріляє вгору?...

Минулого року дослідники в Сан-Жозе-дус-Кампус, Бразилія, змогли зафіксувати точний момент, коли громовідводи кількох будівель зустріли блискавку, пише Futurism. Щоб отримати неймовірне зображення, вчені використали високошвидкісну камеру, яка записує 40 000 зображень на секунду, розташовану приблизно в 140 метрах від удару.

Метою дослідження в Сан-Жозе-дус-Кампус було детально вивчити ефективність і функцію громовідводів, встановлених у будівлях. Загалом, ідея полягає в тому, що мідний або алюмінієвий стрижень встановлюють у найвищій точці будівлі; цей стрижень потім прикріплюється до дротів, які тягнуться до землі, які працюють, щоб відводити інтенсивний електричний заряд блискавки навколо та від конструкції. Але громовідводи — не єдині об’єкти, які запускають електричні заряди. 

«Будь-яка людина, яка стоїть на відкритій місцевості, може подібним чином запустити висхідний сполучний розряд зі своєї голови або плечей і бути пораненим блискавкою, навіть якщо вона не влучила безпосередньо», — сказав старший науковий співробітник Національного інституту космічних досліджень у Бразилії та автор дослідження Марсело М.Ф.Саба.

І хоча фотографії події, вперше опубліковані в журналі Geophysical Research Letters ще в грудні, самі по собі заворожують, відео, яке об’єднує ці фотографії разом, яке опублікувало The New York Times, справді те, на що варто подивитись.

Читайте також:

Наш синьо-жовтий стяг – це втілення вікової боротьби українського народу за незалежність, свідчення нашого незламного духу та маяк надії. 
Скіфи, загадкова та войовнича цивілізація, що панувала тисячі років тому, досі зберігають безліч нерозгаданих таємниць.
Скіфи – таємничий та войовничий народ, що здавна населяв українські степи і вважається одними з наших предків.
03072025
Події на світовому ринку знову вплинули на наш гаманець.  
03072025
Ще зовсім нещодавно 600-футове судно під назвою Morning Midas повільно борознило хвилі Північного Тихого океану, прямуючи до Мексики з вантажем у понад 3000 транспортних засобів...