Калінінградська область у блокаді: як російський регіон опинився на межі серйозної кризи

Війна в Україні вартує російському анклаву серйозних втрат…

Калінінградська область - найзахідніший регіон російської федерації і практично анклав росії, тому що не має з її основною територією загальної сухопутної межі. До російського вторгнення в Україну цей регіон вважався одним із найсприятливіших для росіян та був популярним місцем серед туристів. Однак після запровадження західних санкцій опинився в економічній блокаді.

З березня 2022 року жителі Калінінградської області почали відчувати гостру нестачу грошей. Більшість місцевих жителів роками працювали у сусідній Європі. Тепер їм доводиться шукати заробіток в себе вдома, де зарплати на порядок нижчі і робочих місць суттєво не вистачає.

Раніше хоч якось зводити кінці з кінцями місцевих жителів допомагав туризм: останніми роками через ковід сюди масово ринули російські відпочиваючі. Але закрите небо над Європою зробило авіаперельоти до Калінінграда невиправдано дорогими.

Колись забиті туристами вулиці миттю спорожніли, як і дороги: із середини березня регіон відчув серйозні проблеми з постачанням палива, коли Європа наклала санкції на Газпром. Доставляти бензин і дизель до області Калінінграда доводиться морем, що збільшує час доставки з 5 днів до місяця.

Проблеми із логістикою вже майже зірвали плани на посівну. Також регіон має проблеми з опаленням, гарячою водою і газом. Влада пропонує калінінградцям переходити на електроенергію.

Блокування російських фур на межах європейських країн створює у регіоні умови для продовольчої кризи. Сьогодні в анклаві склався реальний дефіцит та небувале подорожчання товарів. Масштаби лиха настільки великі, що у регіоні вже вводять продуктові картки.

Детальніше про кризу в російському регіоні – дивіться у сюжеті прямо зараз:

Читайте також: