Інтернет сколихнула картина 162-річної давнини, на якій жінка тримає у руках смартфон

На думку мистецтвознавців, це – ілюзія, у якої є просте пояснення…

Подивившись на картину Фердинанда Георга Вальдмюллера «Очікуваний», можна побачити жінку, яка йде на фоні мальовничого пейзажу у бік чоловіка, який чатує на неї в кущах з рожевою квіткою. Багато хто з тих, хто бачив малюнок, запевняли – жінка тримає у руках сенсорний смартфон і ніби прокручує його під час прогулянки. Хоча це, звісно неможливо, адже картину митець написав 1860 році, у той час, як світ побачив перший сенсорний смартфон у 2007 році.

Зображення: Hajotthu / Wikimedia Commons

Але, на думку мистецтвознавців, цій ілюзії є просте пояснення, пише видання New York Post. Вони кажуть, що жінка читає молитовник під час прогулянки, а не переглядає соціальні мережі.

«Дівчина на цій картині Вальдмюллера не бавиться своїм новим iPhone X, а йде до церкви, тримаючи в руках невеликий молитовник», — сказав Джеральд Вайнполтер, генеральний директор мистецького агентства austrian-paintings.at.

Пітер Рассел, місцевий службовець Глазго у відставці, був першою людиною, яка висвітлила картину, зазначив, що дискусія навколо цього твору показує, наскільки змінилося суспільство:

«Найбільше мене вражає те, наскільки зміни в технології змінили інтерпретацію картини. Велика зміна полягає в тому, що в 1850 чи 1860 роках кожен окремий глядач ідентифікував би предмет, яким захоплена дівчина, як гімни чи молитовники. Сьогодні ніхто не міг не помітити схожість зі сценою дівчини-підлітка, поглиненої соціальними мережами на своєму смартфоні».

Читайте також:

Фото ілюстрації – pexels

Центральний державний історичний архів у Львові зберігає безцінні свідчення минулих поколінь українців – метричні книги з датами народження, шлюбів та смертей.
11052025
Мабуть, кожен з нас хоча б раз у житті відчував це дивне, майже містичне відчуття – дежавю.
Уявіть собі місце, де люди живуть майже століття, зберігаючи не лише ясність розуму, а й активність, яку позаздрили б молодші на десятки років...
Ви знали, що у величному Спасо-Преображенському соборі, досі ховається артефакт, який бачив ще зародження Київської Русі?
10052025
Це історії, що передаються з вуст в уста, часто з елементами жаху, таємниці чи незбагненного.
Чи знали ви, що за право володіти кістками святих точилися справжні війни, а самі мощі розчленовували та продавали наче звичайний крам?