Голод та зростання цін у світі: глобальні наслідки російсько-української війни 2022

У бідних країнах люди витрачають на їжу 70% доходу, а треба буде більш ніж 100%...

Максим Миронов, професор економіки Мадридської IE Business School, в інтерв'ю НВ розповів, якими будуть глобальні наслідки російсько-української війни вже до осені цього року. Наприклад, у бідних арабських країнах, які залежать від зерна з України та росії, можливі проблеми з продовольством, а, відповідно, зростання соціальної напруги.

«Якщо ви пам'ятаєте, Арабська весна на Близькому сході також збіглася з неврожайними на зерно роками в росії та Україні. Я не кажу, що це була причина, але це, мабуть, стало одним із факторів, що запускають. Зростання цін, звичайно, неминуче у глобальних масштабах і вже відбувається», - каже Максим Миронов.

Якщо в багатих країнах люди витрачають на їжу 20% свого доходу, а, можливо, зараз витрачатимуть 30%, то в бідних країнах люди витрачають на їжу 70% свого доходу, а треба буде більш ніж 100%, це означає недоїдання.

«По бідних країнах ударить боляче. Ось, наприклад, Китай. Насправді, це досить бідне суспільство з дуже незбалансованою економікою, яка зроблена вся на експорт, з деякими невдалими спробами переключатися на внутрішній попит. Причому це економіка експорту, який загалом не є предметами першої необхідності. Тому зростання цього експорту йде лише тоді, коли у світі глобально все гаразд. Коли падають доходи, їжу ви все одно купуватимете, але недорогу електроніку — навряд чи, та й від айфона нового відмовитеся. Китай якраз виробляє таку продукцію, від якої у лихоліття відмовляються. А це, у свою чергу, може поставити під загрозу політичну систему Китаю, де товариш Сі збирається на третій термін», – розповів професор.

Виходить Китай зовсім не союзником росії у цій війні, і всім своїм виглядом це показує. Він, звичайно, скуповує природні ресурси рф з великим дисконтом, але загалом вже дав зрозуміти, що не допомагатиме країні-агресорці обходити санкції Заходу.

Читайте також:

Усі ми знаємо штаб-квартиру ООН як невід'ємну частину пейзажу Нью-Йорка. Але чи замислювалися ви колись, чому саме це місто стало домом для найважливішої міжнародної організації світу?
12072025
Археологи зробили неймовірне відкриття, яке сколихнуло світ історії та мисливців за скарбами.
Вони не схожі на величезні військові субмарини, які ми звикли бачити у фільмах. 
12072025
Уявіть: не безкінечне розширення, не повільне згасання зірок у холодному космосі, а грандіозне стиснення у зворотному напрямку — аж до тієї самої точки, з якої усе почалося...
Історія, що вражає своїм зухвальством та абсурдністю, розгортається навколо першого в історії України пірата.
Здалеку їхній прапор може нагадувати веселого Роджера, але замість черепа та кісток на ньому красуються тризуб і посох.