Єгипетські гробниці зберігають запах, який відчували люди тисячі років тому: все завдяки секретам поховальних обрядів

Ці аромати пережили випробування часом…

Вчені виявили, що ароматичні рослини, які використовували в поховальним обрядах стародавнього Єгипту, все ще можуть містити запах після тисячоліть зберігання. Італійські науковці з Університету Пізи провели унікальне дослідження, що розкриває таємницю стародавніх ароматів, які оточували фараонів та їхні гробниці, пише видання iflscience.

Спеціальні аналітичні методи, використані у дослідженні, яке було опубліковане в Journal of Analytical and Applied Pyrolysis, дозволили науковцям проаналізувати зразки мирта та безсмертника, зібрані як у 19 столітті, так і в давньоєгипетському місті Файюм, що датуються 1400 роками нашої ери. Виявлено, що ці рослини містять помітну кількість летючих органічних сполук, що свідчить про їхню надзвичайну тривалостійкість. Крім того, безсмертник, який не в’яне, символізував вічність після смерті, а його золотистий колір асоціювався із плоттю богів, можливо, нагадуючи про обожнювання померлих після їхньої смерті.

Ще одне цікаве відкриття стосується збереження не лише ароматів, а й смаків стародавньої їжі. Під час розкопок гробниці Тутанхамона археологи натрапили на глек з медом, смак якого залишався непорушним завдяки низькому вмісту води та кислому рН.

Читай також: