За весь час пандемії в Україні зареєстровано понад 4 мільйони випадків захворювання на Covid-19, а загалом у світі – понад 357 млн. Померло від цієї недуги близько 5,6 млн людей у світі, 100 тисяч з них – в Україні. І це лише офіційно підтверджені випадки.
Оскільки вірус Covid-19 постійно мутує, у світі існує тисячі його штамів. Здається лише вчора у новинах йшлося про штам Дельта, а вже сьогодні все частіше ми чуємо про випадки захворюваності на штам Омікрон (Оmicron).
Що відомо про штам Омікрон?
Вперше він був зареєстрований у Південно-Африканській Республіці (ПАР). За даними МОЗ, штам Омікрон у 2,9 разів більш інфекційний, ніж попередній штам Дельта. Проте, він не призводить до великої кількості тяжких ускладнень, які потребують екстреної медичної допомоги. Але від цього він не менш небезпечний. Його інкубаційний період менший і у середньому становить 3 доби.
Хто найчастіше хворіє на штам Омікрон?
Дослідження показали, що вік хворих на Covid-19, а саме штам Омікрон, зсунувся з 38,3 років до 30,8. Також є більша кількість заражень серед дітей дошкільного та шкільного віку. Через те, що новий штам більш заразний, він миттєво розповсюджується країною і вражає усіх. Тобто, якщо у вашій родині хтось захворів на штам Омікрон, то вірогідність підхопити його у вас дуже велика.
Які симптоми штаму Омікрон?
За даними МОЗ України, якихось нових відмінних симптомів у хворих на штам Омікрон не спостерігається. Заражені люди скаржаться на головний біль та втому, у багатьох спостерігаються такі симптоми Омікрону як:
- чхання та біль у горлі
- кашель
- хриплий голос
- озноб чи тремтіння
- лихоманка
- втрата нюху та/або смаку тощо.
Як відбувається діагностика та лікувати Covid-19 штаму Омікрон?
Перше, що потрібно зробити, якщо ви відчули один чи кілька наведених вище симптомів, це звернутися до свого дільничного лікаря. Він дасть направлення на тестування на COVID-19. Дуже важливо! Аби уникнути масового зараження, до результатів тесту ізолюйтеся від рідних та не відвідуйте місць зі скупченням людей. Після отримання результатів і підтвердження зараження на ковід, лікар оцінить ступінь вашої захворюваності і призначить лікування.
Бережіть себе та близьких!