Чи можна назвати напад Росії на Грузію у 2008 році репетицією війни в Україні?

Орда давно готувалася до ескалації…

Путінська влада з самого початку трималася на страху та шантажі. Щоб відволікати російський народ від внутрішніх проблем, кремль вигадував криваві сценарії загрози ззовні: від терактів до воєн. І саме останнє, «маленькі переможні війни» проти сусідніх країн, було улюбленим козирем диктатора та його оточення. Адже навіть його правління розпочалося з війни з Ічкерією.

У 1990-х роках росія вела одразу три війни з країнами колишнього Радянського Союзу: у Чечні, Придністров'ї та Абхазії. Грузинський народ сильніше за інших постраждав від лап загарбників: через військові дії Абхазію були змушені покинути близько 300 тисяч грузинів – близько 75% населення регіону. А у серпні 2008 року росія повторно вторглася до Грузії – саме цю війну багато експертів вважають предтечею вторгнень до України.

Тоді, одразу після Олімпіади в Пекіні, московська пропаганда звинуватила Грузію у геноциді осетинів. Нібито грузини першими вторглися до Південної Осетії, а російські солдати випадково опинилися поруч на навчаннях, тому змогли захистити мирних осетинів від «грузинських фашистів». За словами аналітиків, вторгнення до Грузії готувалося росією близько 3 років після Революції троянд.

Як здійснювався напад у 2008 році? Які паралелі проводять експерти між вторгненням до Грузії та війною в Україні – дивіться у сюжеті прямо зараз:

Читайте також: