Вулканічна активність на планеті несе в собі завжди потенційний ризик та цікавість. За даними Геологічної служби США (USGS), у світі налічується близько 1350 потенційно активних вулканів, що розкидані по всій планеті. Основна частина цих діючих вулканів в даний час залишається спокійною, проте деякі вивергаються з вражаючою регулярністю.
Як пише видання iflscience, останні дані, представлені Геологічною службою США у їхньому щотижневому звіті про вулканічну активність, підтверджують, що сьогодні у світі 19 вулканів перебувають у стані активного майже щоденного виверження. Це географічно розподілене явище, яке охоплює різні куточки планети.
Один із головних об'єктів уваги зараз – ісландський півострів Рейк'янес. Нещодавні землетруси та підвищена сейсмічна активність на півострові вказують на можливість нового етапу вулканічних виверження, яке, за оцінками, може тривати до 500 років. Зазначимо, що 12 листопада 2023 року сталося понад 1000 землетрусів, і це створило серйозні обмеження для населених пунктів, таких як Гріндавік, які були евакуйовані через гігантські тріщини на дорогах.
Окрім Ісландії, інші регіони світу також відзначаються вулканічною активністю. Наприклад, в Японії виверження фіксуються на вулканах Айра та Нісіносіма. В Індонезії вулкани Дуконо, Левотолок та Семеру продовжують вивергатися. Регіон Центральної Америки також не залишається осторонь від цього природного явища, і вулкани, такі як Попокатепетль в Мексиці та Рінкон-де-ла-В'єха в Коста-Ріці, несуть певний ступінь ризику для оточуючих населених пунктів.
Варто зауважити, що загалом вважається, що 46 вулканів перебувають у «статусі безперервного виверження». Серед них такі вулкани, як Улавун в Папуа-Новій Гвінеї, Шишалдін в США, Ключевской в росії, та інші.
Для багатьох з цих вулканів активність триває десятиліттями або навіть століттями. Стромболі в Італії, виверження якого вже зафіксовано з лютого 1934 року, а гора Ясур у Вануату, яка перебуває в стані виверження з 13 століття, служать прикладами тривалої вулканічної активності.
Читай також:
- М'які руки майбутнього: вчені надрукували на 3D-принтері роботизовану руку, яка має сухожилля, зв’язки та «кістки»
- Ліквідував окупанта з 3,800 метрів: український снайпер встановив світовий рекорд із дальності пострілу
- Місце помсти мерців: легендарний висячий цвинтар Сагади закрився після шокуючих таємничих смертей