Безвізовий режим для України: що зміниться?

"Українські сенсації" вирішили розібратися, що зміниться з відміною віз і чи стане легше українцям відвідати Європу.

Після Революції Гідності і визначення чіткого проєвропейського вектору для України, ЄС пообіцяв нам безвізовий режим. Але задля його ухвалення українському керівництву необхідно провести ряд реформ, одна з яких стосується вічної проблеми нашої країни – корупції. Зважаючи на неспроможність виконати основну вимогу ЄС, вже самі європейці починають сумніватися в можливості введення безвізового режиму.

Навколо безвізового режиму побутує безліч міфів і чимало українців сприймають його як відкриття кордону і вільне його перетинання. "Українські сенсації" вирішили розвіяти найпопулярніші міфи і пояснити, що зміниться в нашому житті при перетині кордону в нових реаліях.

Після відміни віз вирішувати чи пускати українця до ЄС будуть прикордонники європейських країн. Якщо раніше відмови отримувались від консульських установ, тепер такі компетенції переносяться до прикордонних служб.

Безвізовий режим зовсім не означає, що лише показав паспорт – і потрапив до Європи. Весь пакет документів, який зараз вимагає консульство для видачі віз, треба буде мати із собою: запрошення (або гарантійний лист), медичну страховку, зворотній квиток, 45 євро на день/ показати платоспроможність. І якщо сьогодні ви плануєте поїздку і точно знаєте, що на кордоні не буде сюрпризів, то з безвізовим режимом – навіть якщо ви витратите купу грошей на готелі та проїзд – вас спокійно можуть "загорнути" назад у батьківщину.

Багато хто з наших співвітчизників, вирішили не чекати відміни віз і купити собі громадянство Венгрії, Румунії чи іншої країни ЄС.

Які реалії безвізового режиму? Чи варто купляти європейський паспорт? І як довго ще проіснує Шенгенська зона? Дивіться у ВІДЕО програми "Українські сенсації" на 2+2.