Археологи з Німеччини та Словаччини зробили моторошну знахідку в неолітичному поселенні Врабле: у братській могилі було знайдено 38 скелетів без голів, пише видання arkeonews. Ця таємнича знахідка викликає багато запитань щодо причин такої смерті та можливих ритуальних практик.
Під час розкопок у неолітичному поселенні Врабле-Вельке Лехембі в Словаччині археологи виявили 38 скелетів без голів у ямі навколо поселення. За словами професора Мартіна Фурхольта з Центру спільних досліджень Кільського університету, ця знахідка перевершила всі очікування вчених.
«Ми очікували знайти більше людських останків, але така кількість скелетів без голів – це справді приголомшливо», – зазначив професор.
Місце розкопок належить до культури лінійної кераміки, що існувала в період між 5250 і 4950 роками до н.е. Тут було три селища з близько 313 будинками, що на піку населення могли вміщати до 600 осіб. Проте, виявлені рештки не мали ознак упорядкованого поховання – скелети лежали хаотично, деякі навіть один на одному. Всі останки, окрім маленької дитини, були безголовими, що додає загадковості цій знахідці.
Керівник проекту, доктор Марія Вундерліх, поділилася припущеннями щодо можливих причин таких поховань:
«Можливо, це було результатом ритуальних жертвоприношень або військових конфліктів між різними громадами. Існує ймовірність, що це міг бути якийсь культ смерті або навіть звичайна практика цього регіону».
Команда археологів продовжує вивчати рештки, щоб дізнатися більше про цих людей: їхній вік, походження, стиль життя та причину смерті. Для цього будуть застосовані ДНК-аналіз, радіовуглецеве датування та ізотопний аналіз. Це дозволить встановити, чи ці люди мали між собою родинні зв'язки та чи були вони частиною однієї громади або прийшли з інших місць.
Читай також:
- Вплив на психіку людей в СРСР через оселі: чому спальні райони були забудовані однаковими будинками?
- Посеред Сахари утворилися озера: нові вражаючі супутникові знімки найбільш гарячої пустелі світу
- Канарська картопля за ціною золота: чому кілограм цієї рослини там може коштувати кількох тисяч доларів?
Фото: Prof. Dr. Martin Furholt – Archaeology/Kiel University