Фараон без імені: у Єгипті виявили царську гробницю, яка пролежала в землі понад 3600 років

Courtesy of the Egyptian Ministry of Tourism and Antiquities

На сенсаційну знахідку археологи натрапили в Абідосі

Царська гробниця, яка пролежала в землі понад 3600 років,відкриває нову сторінку в історії Другого перехідного періоду, коли Єгипет був розколотий між гіксосами на півночі та місцевими правителями на півдні.

Як зазначено на порталі livescience, поховання, розташоване на глибині близько семи метрів, вражає своєю монументальністю. Вапнякова похоронна камера, вкрита склепіннями з глиняної цегли, колись сягала п'яти метрів у висоту. На жаль, час та грабіжники не пощадили цю пам'ятку. Ім'я фараона, похованого тут, залишається загадкою. Ієрогліфічні написи, що прикрашали стіни гробниці, були пошкоджені, і відновити їх неможливо.

«Ми все ще досліджуємо цю територію, – зазначає Йозеф Вегнер, керівник експедиції. – Можливо, тут знайдуться інші царські гробниці цієї епохи, які проллють світло на особу власника цього поховання».

Це вже друге гучне відкриття єгипетських археологів цього року. У лютому вони знайшли гробницю Тутмоса II, чоловіка легендарної Хатшепсут. Ці знахідки свідчать про те, що Абідос був важливим центром політичного та культурного життя стародавнього Єгипту.

Окрім царського поховання, вчені виявили залишки римської майстерні з виробництва кераміки та скла. Тут, серед печей та складських приміщень, археологи знайшли 32 остраки – керамічні черепки з написами грецькою та демотичною мовами. Ці артефакти розповідають про торгові операції та податки, що сплачувалися в римський період.

Згодом, у середні віки, майстерню перетворили на кладовище, де ховали цілі родини. Це свідчить про безперервність життя на цій території протягом тисячоліть.

Читай також:

Уяви собі країну, де молитва до Бога та магічний ритуал можуть відбутись в один і той самий день…
Як не дивно, досі точаться суперечки про правильність розташування кольорів на нашому стягу.
05072025
Ця розробка може дати початок цілому поколінню гнучких гаджетів – від медичних імплантатів до роботів-трансформерів.