3000-річні месопотамські цеглини допомогли вченим зрозуміти аномалії магнітного поля Землі

За допомогою цих археологічних знахідок, вчені змогли визначити…

В дослідженні, опублікованому в Proceedings of the National Academy of Sciences, вчені вивчають аномалії магнітного поля Землі за допомогою 3000-річних месопотамських цеглин. 

Магнітне поле Землі, яке відіграє ключову роль у захисті нашої планети від космічного випромінювання та у керуванні навігаційними системами, виявилося непостійним і це помітили ще більше ніж 3000 років тому. І, щоб розкрити деталі цієї загадкової аномалії, вчені використовували месопотамські глиняні цеглини, на яких стародавні люди переважно записували імена своїх царів.

Професор Марк Алтавел з Університетського коледжу Лондона та його колеги вивчали зразки цеглин, які містили ім'я одного з 12 царів Месопотамії. За допомогою зерен оксиду заліза в цих цеглинах, вчені виміряли магнітні властивості, які зберіглись під час випалу цеглин.

Результати дослідження свідчать, що магнітне поле в регіоні було майже вдвічі сильнішим, ніж тисячу років тому. Це виявилося особливо помітним під час правління великого царя Навуходоносора II, відомого своїми великими будівельними проектами та знищенням Єрусалиму.

За допомогою цих археологічних знахідок, вчені змогли визначити, що геомагнітне поле може зазнавати швидких стрибків, що робить його одним із найзагадковіших явищ у науках про Землю. Робота також допомогла історикам в розгадуванні та порівнянні часових шкал, пов'язаних із правлінням царів.

Читай також:

Фото: музей Слемані