Тім флак хотів підкреслити унікальність кожної тварини, їх природну, дику красу. А ще проект «Енанджерід», так назвав його автор, став нагадуванням людям про те, який крихкий і беззахисний світ перед людством. Про це пише kulturologia.
1. Філіппінський орел. Птах мешкає виключно в тропічних лісах Філіппін і є одним з національних символів цієї країни. Вбивство цього зникаючого птаха карається законами Філіппін дванадцятьма роками тюремного ув'язнення і великим штрафом.
2. Аксолотль. Аксолотлі, як і тритони, відносяться до ряду хвостатих земноводних, вони навіть трохи схожі. Має унікальні здатності до відновлення втрачених кінцівок, пошкоджень внутрішніх органів і навіть втрати частин головного мозку, тому ця тварина складає великий інтерес для вивчення процесів репаративної регенерації.
3. Амурський тигр. Один з найрідкісніших та найбільших підвидів тигра. Найбільший зареєстрований амурський тигр важив 384 кілограми. У зоопарках світу на 20 лютого 2007 року перебувало усього 450 особин.
4. Вінценосна сіфака. Ці примати живуть тільки на Мадагаскарі. загальна популяція виду скоротилася протягом останніх 30 років (3 покоління) більш ніж на 50%. Вид має статус вимираючого.
5. Гіацинтовий ара. Один з найбільших видів папуг. Деякі особини досягають у довжину 80-98 см. Знаходиться під загрозою зникнення. До кінця 20 століття в дикій природі налічувалося до 3000 особин.
6. Рись іспанська або іберійська рись. Цей вид є на межі зникнення і вважається одним із найрідкісніших з котячих.
7. Райка жовтоока. Мешкає на деревах у густих лісах. Їх ще називають жабами-привидами, за свої великі яскраво забарвлені очі, покрите сітчастим малюнком нижню повіку і нічний спосіб життя.
8. Рябий тамарин. Примат із сімейства ігрункових. Ці мавпочки були виявлені в забороненій зоні в тропічному лісі Бразилії-Амазонки. Це одні з найменших приматів.
9. Сайгак. У минулому сайгак заселяв степи України на захід до самих Карпат. Вид зник на теренах України у XIX столітті внаслідок прямого переслідування людиною, чому сприяло поширення вогнепальної зброї. Останню тварину було забито у 1898 р. біля с. Преображенка за 43 км від Асканії-Нова. Сьогодні відновлення популяцій в Україні неможливе через відсутність необхідного обсягу степових ділянок та високий рівень браконьєрства.
10. Чорний рінопітек з провінції Юньнань. Вони є одними з найменш вивчених приматів. Труднощі досліджень пов'язана перш за все з їх напівкочовим способом життя, скритністю і важкодоступністю ареалу.
Більше цікавого читайте на 2+2.