10 доказів того, що майбутнє вже настало

Годі чекати на майбутнє, бо людство вже зараз користується неймовірними технологіями.

  • Моделей на світових подіумах замінюють дрони

Піонером у цьому напрямку став італійський будинок моди Dolce & Gabbana. Спочатку він випустив на подіум безпілотники з жіночими сумочками, а на одному з літніх показів 2018 року повністю замінив моделей безпілотниками, які демонстрували сукні та інший одяг.

  • На 3D-принтері збираються друкувати цілі житлові квартали

Перший 3D-будинок в Америці з'явився в штаті Техас. Будівлю звели протягом доби, а витрати на його зведення склали менше 4 тисяч доларів. Після цього успішного досвіду компанія-забудовник отримала офіційний дозвіл на використання 3D-технологій і тепер планує почати масовий друк будинків.

У Нідерландах має з’явитися перший в світі проект комерційного житла на основі 3D-бетону. Поява першого з п'яти запланованих будинків очікується вже цього року. Проект було розроблено місцевою компанією Houben & Van Mierlo Architecten разом з Технологічним університетом Ейндговена.

  • На 3D-принтері друкують ще й їжу

Робот-кухар не здивує вже нікого, тому винахідники пішли ще далі! Так, в Америці кулінарні 3D-принтери вже можуть створювати шоколад і млинці, а нещодавно було випущено пристрій, якому під силу надрукувати торт, равіолі, печиво і навіть піцу.

  • Носії інформації стають менше, а їх пам'ять – більше

Крихітний цифрової диск, винайдений групою вчених Саутгемптонського університету в Великобританії разом з колегами з Технічного університету Ейндговена в Голландії, здатний зберегти понад 360 терабайт даних. Диск створений в технології 5D за допомогою надшвидкого лазера.

Технологія була представлена в 2013 році, і до теперішнього часу її творці значно поліпшили свій винахід. Тепер крихітний "кристал пам'яті" може вміщати ще більше інформації.

  • Одяг стає універсальним

Щоб вберегтись від холоду чи від спеки, відтепер потрібно мати лише одну куртку! Маленька міжнародна команда дослідників придумала універсальну тканину, з якої можна шити одяг як для теплої, так і для прохолодної погоди. Це особливий матеріал, який реагує на коливання температури: в спеку він стає пласким і тонким, а на холоді між волокнами тканини утворюються порожнечі з повітрям.

  • Дрони замінюють селфі-палиці або навіть фотографів

Фотографії, зроблені з безпілотників, вже можна назвати окремим видом мистецтва. Але тепер зробити такий знімок може кожен з нас: в Італії розробили міні-квадрокоптер спеціально для селфі. Цю маленьку літаючу камеру цілком можна носити в кишені.

  • Незрячі люди "бачать" твори мистецтва за допомогою спеціальних рукавичок

Навесні 2018 року в Празі організували експериментальну виставку скульптур у віртуальній реальності. Її головними відвідувачами стали люди з вадами зору. Розробники створили для цієї виставки цифрові копії найвідоміших скульптур – від статуї Давида до Венери Мілоської. Незрячі відвідувачі надягали спеціальні рукавички, що дозволяють "помацати" проекції різних об'єктів і навіть "відчути", з якого матеріалу зроблено той чи інший твір мистецтва. У кожній VR-рукавичці знаходилося 10 пристроїв, які при наближенні до кордону віртуального об'єкта викликали вібрації в певних частинах руки.

Нову технологію збираються використовувати в школах для сліпих, щоб дати дітям реальну можливість "доторкнутися до мистецтва".

  • Чіп, що замінить ключі, перепустку та гаманець

У нашому житті є речі, втративши які ми почуваємося як без рук – ключі, електронна перепустка на роботу, комп’ютер, планшет, мобільний телефон, проїзний, ключі від квартири та машини, гаманець. Але незабаром все це доведеться викинути – мікрочіпи з усім необхідним оселяться... всередині нашого тіла.

Більше того, така чіпізація вже розпочалась! Нещодавно шведська компанія вживила своїм співробітникам мікрочіпи з електронними перепустками та гаманцем, яким вони можуть розраховуватися у кавових автоматах офісу.

  • Люди з протезами кінцівок можуть відчувати температуру та тиск

Технології зробили ще один стрибок вперед – вчені з Колорадського університету в Боулдері створили так звану електронну шкіру (або е-шкіру). Е-шкіра – це тонкий, напівпрозорий матеріал, який може працювати як справжня шкіра – вимірювати температуру, тиск, вологість та потоки повітря. Новий матеріал може вдосконалити систему протезування, зробити роботів безпечнішими у майбутньому та сприяти розвитку інших біомедичних пристроїв.

  • Фобії лікують за допомогою віртуальної реальності

Пройтися над прірвою чи опинитися на краю скляної підлоги у торгівельному центрі, сісти у літак чи стрибнути із парашутом – фобії, які живуть у нашій підсвідомості, тепер можна легко здолати завдяки віртуальній реальності. Принаймні так стверджують оксфордські учені.

Працює все зовсім просто: завдяки окулярам можна потрапити у віртуальну реальність, а вже у ній долати страхи та фобії. Начебто це має допомогти, адже, якщо підсвідомість кричить, що це страшно, свідомість дає сигнал, що все це нереально, тому ніякої небезпеки немає. Вчені кажуть: експеримент пройшли сотні людей з однаковим рівнем страхів, тож тепер вони цілком впевнено гарантують результат.

За матеріалами adme.ru

03072025
Події на світовому ринку знову вплинули на наш гаманець.  
03072025
Ще зовсім нещодавно 600-футове судно під назвою Morning Midas повільно борознило хвилі Північного Тихого океану, прямуючи до Мексики з вантажем у понад 3000 транспортних засобів...
03072025
Зірки, супутники, астероїди... Наше космічне сусідство постійно підкидає сюрпризи. Іноді ці сюрпризи бувають трохи... бентежними. 
Час розвінчати ці маніпуляції та поглянути на справжню історію Південної Пальміри, яка сягає глибини століть.
Для багатьох українців Холодний Яр – легенда, оповита духом нескореності та героїзму.