Життя у постійній військовій готовності: секрети безпеки Ізраїлю, які може запозичити Україна

Гроші

Починаючи з ранніх років життя, громадяни Ізраїлю адаптовані до загроз…

Фактично, з моменту заснування держави (1948 року), Ізраїль живе в умовах постійної військової готовності. Більшість сусідніх країн зберігають вороже ставлення до держави євреїв. Тому у кожному ізраїльському будинку є уроки екстреної медичної допомоги. Починаючи з ранніх років життя, громадяни Ізраїлю адаптовані до загроз, пов'язаних із воєнними конфліктами.

«Діти, починаючи з 2 років, знають, як чинити у разі сирени: куди бігти, як шукати укриття, які місця вважаються безпечними. Це навчання робить їх більш готовими до можливих загроз, – каже директор єврейської громади Києва раввин Йосип Асман. – У кожній майже будівлі можна знайти людину, навчену надавати першу допомогу і готову прийти на допомогу у разі надзвичайної ситуації. Ці добровольці мають спеціальні рятувальні сумки та знають, як рятувати життя».

Ізраїль успішно впорався з вісьмома війнами, незважаючи на чисельну перевагу супротивників. Однією з ключових стратегій успіху є перекидання сил на територію супротивника якнайшвидше. Цей досвід частково запозичує й Україна, яка розвиває систему управління силами оборони, орієнтуючись на досвід Єрусалима.

«Це зокрема інститут військових юридичних радників в армії. – каже керівник центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко – У Сахарі є ті, хто займається наданням правової допомоги військовослужбовцям, стежать за тим, щоб дотримувалися норм права, у тому числі при проведенні тих чи інших військових операцій. Також ми переймаємо досвід децентралізації у системі військового управління, наскільки це можливо».

Головне управління розвідки України, на думку експертів, набуло значного досвіду та порівнюється з ізраїльською розвідкою Моссадом. Подробиці – у сюжеті:

Читай також:

13072025
Уявіть, що ви заходите до лікаря, вигадуєте один-єдиний симптом — і вас одразу госпіталізують до психіатричної лікарні...
Усі ми знаємо штаб-квартиру ООН як невід'ємну частину пейзажу Нью-Йорка. Але чи замислювалися ви колись, чому саме це місто стало домом для найважливішої міжнародної організації світу?
12072025
Археологи зробили неймовірне відкриття, яке сколихнуло світ історії та мисливців за скарбами.
Вони не схожі на величезні військові субмарини, які ми звикли бачити у фільмах. 
12072025
Уявіть: не безкінечне розширення, не повільне згасання зірок у холодному космосі, а грандіозне стиснення у зворотному напрямку — аж до тієї самої точки, з якої усе почалося...
Історія, що вражає своїм зухвальством та абсурдністю, розгортається навколо першого в історії України пірата.