В Україні з кожним місяцем кількість пацієнтів, які потребують протезів для кінцівок, стрімко зростає. Якщо раніше на місяць в одній з майстерень збирали до 6 протезів, то для задоволення попиту зараз потрібно щонайменше 20 одиниць. Така потреба викликана збільшенням кількості пацієнтів із травмами внаслідок розпочатої росією війни.
Проте протезистам України не вистачає ресурсів та фахівців, щоб упоратися з таким дефіцитом. Це не просто питання фізичного навантаження, а й нестачі досвіду та знань. Для виготовлення якісних протезів необхідно як вміння працювати з матеріалами, так і розуміння анатомії кінцівок, принципів управління протезами і біомеханіки.
На даний час у країні не вистачає більше сотні кваліфікованих фахівців із протезування, і ця цифра продовжує зростати. Щоб упоратися із цією ситуацією, навчальні заклади збільшують набір студентів на спеціальності, пов'язані із протезуванням. Основи викладають у таких вузах, як Київський політехнічний інститут та Львівська політехніка. До того ж, співпраця з іноземними колегами, вивчення новітніх технологій та обмін досвідом допомагають українським фахівцям підняти свій професійний рівень.
Однак подолання дефіциту фахівців у цій галузі – це довгострокове завдання, яке потребуватиме спільних зусиль навчальних закладів, професіоналів та державних органів. Подробиці – у сюжеті:
Читай також:
- Дальність пуску 500 км, швидкість – 1000 км/год: Україна може отримати ракети Taurus, якими зможе бити по росії
- Шведсько-британська БМП cv90: які секрети приховує нова техніка ЗСУ, на яку активно полюють окупанти?
- «Ми проїхали «дев'ять кіл пекла»: історія поліцейського з Херсона, який вивозив вагітну дружину з окупації