В Одесі за підтримки фонду біженців Нідерландів відкрили центр психологічної допомоги українцям Equilibrium. У кожного відвідувача тут своя історія: хтось пройшов через пекло окупації, хтось кинув усе і опинився в чужому місці, хтось чекає на рідних із полону, а хтось – уже ніколи не побачить своїх близьких.
У центрі консультує не лише психолог, а й сімейний лікар, невропатолог та психіатр. Це особливо важливо у разі реабілітації військових.
«Потреби хлопців лише з'являються – як мінімум бажання працювати, якось покращувати свій морально-психологічний стан. Поки ми не зіткнемося з наслідками ПТСР у хлопців, які перебували на передовій, практично ніхто не розуміє потреб», - каже керівник Служби піклування 126-ї окремої бригади ТРО Віталій Гилевич.
Окрему кімнату у центрі виділили для маленьких пацієнтів. Фахівці повідомляють, що найчастіше допомога необхідна не дітям, які залишилися в Україні, а тим, хто зараз повертається з-за кордону.
«Діти приїжджають повністю психологічно розбиті. Там немає вибухів, але немає почуття причетності до світу. А тут – страшно, сирени, вибухи, але є причетність до цього світу, і це їм допомагає. Тим більше якщо говорити про підлітків», - розповіла дитячий психолог центру «Equilibrium».
Для покращення емоційного стану бійців та членів їхніх сімей використовують сучасні, але не звичайні методики, наприклад, арт-терапію. Як нові методики допомагають у лікуванні військових – дивіться у сюжеті:
Читайте також: