Путін представив ідею нового потрійного газового союзу. Зробив він це на нещодавній зустрічі із президентом Казахстану Касимом-Жомартом Токаєвим. Завдяки новому союзу російський газ мав через країни Азії, а саме через Казахстан та Узбекистан вийти на китайський ринок.
«У росії, Казахстану та Узбекистану ще з радянських часів фактично єдина газотранспортна система. І у нас є більше можливості для розширення взаємної співпраці», - заявив віце-прем'єр росії Олександр Новак.
Але у Казахстані вже за два дні після зустрічі пропозицію путіна поставили під сумнів.
«Казахстан не дозволить використовувати свою територію в обхід західних санкцій та оцінюватиме проект газової спілки з урахуванням секційних ризиків. Проект необхідно уважно вивчити, перш ніж ухвалювати будь-які рішення», - заявив заступник глави МЗС Казахстану Роман Василенко.
Узбекистан же тривалий час ніяк не коментував пропозицію і ось нарешті Міністр енергетики Журабек Мірзамахмудов заявив, що країна не піде на політичні поступки в обмін на газ. І повідомив, що Узбекистан купуватиме газ за комерційними контрактами і не бачить потреби у створенні нового альянсу:
«Незважаючи на те, що Узбекистан відчуває гостру нестачу газу, у низці регіонів планово відключають електроенергію, а в Ташкенті та Ферганській долині призупинено роботу газових заправок, влада не має наміру ставити під загрозу національні інтереси, економіку та незалежність. Узбекистан веде переговори про закупівлю газу та електроенергії із сусідніх країн, але не через якийсь альянс чи союз».
Подробиці – у сюжеті:
Читайте також: