Група держав боротьби з корупцією (GRECO) виключили Україну із чорного списку країн, які не хочуть боротися з корупцією. В організації побачили прогрес у цій сфері, що з огляду на обставини, дуже здивувало спостерігачів. Що таке GRECO і чому це важливо?
Ще у 2016 році Україна отримала 31 рекомендацію щодо покращення ситуації у сфері боротьби з корупцією, але за кілька років виконала абсолютну меншість із цих рекомендацій та потрапила до списку країн, де глобально незадовільний стан боротьби з корупцією. Згідно ж з останнім звітом 2023 року, Україна виконала або задовільно виконує 15 із 31 рекомендації, а ще 9 у процесі виконання та лише 7 невиконані.
«Війна в Україні, яка триває в результаті агресії росії, висуває на перший план інші пріоритети. Ми це чудово розуміємо. Коли ви боретесь за своє життя, за свободу України, дуже важко мати будь-які інші пріоритети, окрім перемоги у війні та порятунку життя громадян. Але ми вважаємо, що прогрес, якого досягла Україна під час війни, це справді щось особливе», – сказав голова GRECO Марін Марчела.
До групи держав боротьби з корупцією входять 50 країн, у тому числі країни Євросоюзу та США. На цей звіт орієнтуватимуться, коли прийматимуть рішення щодо подальшої інтеграції до Європейського Союзу, а також щодо відновлення та інвестицій для України. Подробиці – у сюжеті:
Читайте також:
- Великдень також під забороною: у санкт-петербурзі силовики розігнали віруючих під час релігійного ритуалу
- Репресії страшніші, ніж за Сталіна: на росії затримали 11-річну дівчинку за антивоєнні висловлювання
- У зброї, яку використовує рф проти України, досі знаходять швейцарські чіпи: Швейцарія допомагає кремлю обходити санкції?