Різні країни, міста, сфери, але об’єднує їх одне першоджерело протестів - війна проти України, санкції та провальна політика Путіна з Лукашенком. Це перші соціальні симптоми системної економічної хвороби. Страйки розкрили реальні заробітні плати в так званій «сверхдержаве». Так, російський штукатур на будівництві житлових комплексів отримує цілих 25 600 рублів, а підсобний робітник – не повну 21 тисячу, навіть за офіційним, спеціально завищеним курсом, це менше 10 тисяч гривень. Та і ціни на продукти харчування в росії в середньому вищі за українські, тому вижити звичайному робітникові в рф стає дедалі важче. І це лише початок, адже санкції лише почали свою дію.
Підкосила війна ще й їхнє іпотечне кредитування, та й всі прибутки населення, тому попит на житло в рф стрімко падає.
Путінські маневри сильно вдарили і по автомобільній галузі. Запчастини здорожчали у 2-3 рази. Та й вибір скоротився до мінімуму. Санкції підкинули ціни на авто та на пальне. Тепер водій таксі не може заробити, а монополістом на їхньому ринку пасажирських перевезень стало таксі Яндекс, захопивши 80% сфери. Більше того, компанія активно підтримує дії кремля, і навіть фінансує їх.
Про те, як російський Яндекс приховує правду від звичайних росіян. Як звичайні роботяги батрачать на дружків путіна. Та як у білоруському Бобруйську почали страйкувати таксисти, адже через той самий Яндекс звичайний білоруський таксист почав заробляти всього 7 тисяч гривень, або ж 16 тисяч рублів, втративши можливість утримувати сім’ю. Про це та більше дивися у сюжеті програми «Гроші»
Loading...
Дивися також: