Спадщина Сковороди: зруйнований музей філософа став символом української незламності та готується до онлайн-екскурсій

Гроші

Незважаючи на складнощі, співробітники музею не здаються…

Григорій Сковорода – український філософ та поет, чиї роботи залишили величезний вплив на українську культуру та філософію. Музей, присвячений його спадщині, знаходиться у селі Бабаї у Харківській області та є національним надбанням України. Він розповідає історію життя та роботи Григорія Сковороди, відбиваючи його філософські та літературні здобутки. Але 7 травня 2022 року російська ракета атакувала унікальний музей, зруйнувавши його основне приміщення. Пощастило, що співробітники музею заздалегідь евакуювали більшу частину експонатів із фонду, що допомогло зберегти цінні артефакти та дослідження.

«Російські війська навмисно атакували це місце, де мешкав і працював український філософ Григорій Сковорода. Музей – це не просто будівля, це символ нашої незламності духу у боротьбі за гідність, демократію та свободу», - каже завідувачка науково-освітнього відділу Національного літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди Ганна Ярмиш.

Скульптуру Григорія Сковороди, створену скульптором Ігорем Ястребовим, витягли з-під завалів і законсервували з мінімальними пошкодженнями. Незважаючи на складнощі, співробітники музею не здаються. З листопада вони розпочнуть серію онлайн-екскурсій, щоб продовжити справу Григорія Сковороди та поділитися його спадщиною зі світом.

«Григорій Сковорода – важлива постать в українській історії, а музей – це місце, де відбувався обмін культур та знань із усього світу. Якщо музей зникне, зникне і частина нашої культурної історії», - наголошує на важливості музею вчителька історії та географії Людмила.

Але фінансування залишається однією з основних проблем на шляху відновлення цього важливого національного надбання. Подробиці – у сюжеті:

Читай також:

Новини

Всі новини
29012024
Гроші
Завдяки бойовим потужностям Paladina, українські артилеристи щодня…
21012024
Гроші
Міг-29 прославився своєю неперевершеною маневреністю…
Дивитись більше