В умовах постійної загрози з боку ворожих дронів та ракет українські бійці протиповітряної оборони (ППО) стають невидимими героями нашого неба. Цей рід військ, відомий своєю скритністю та недоступністю для журналістів, проте дозволив представникам ЗМІ трохи розглянути їхню повсякденну рутину та підготовку.
Під час повітряної тривоги мобільні групи ППО за лічені хвилини приїжджають на потрібні місця далеко від міських забудов та готуються зустрічати ворожі ракети, безпілотники чи літаки. Це невід'ємна частина їхньої роботи – постійне чергування та готовність до миттєвої відповіді на загрозу згори.
«Машина вже прогріта, сідаємо, виїжджаємо. За готовністю розкладаємо установку та стоїмо, спостерігаємо», - розповідають бійці.
Однією із систем ППО є переносний зенітно-ракетний комплекс, який ще називають «американським жалом». Він найпопулярніший у світі і стоїть на озброєнні у 30 країн. Нещодавно для захисту неба його почали використовувати і в нас.
Нещодавно «американським жалом» збили крилату ціль. Це заслуга двадцятирічного військовослужбовця Андрія. Боєць каже, що це не перша вражена ним ракета. За вдале збиття екіпаж відзначили нагородами. Андрій свою носить із собою і каже, що для нього вона оберіг та стимул ще більше знищувати російські ракети.
Як працюють інші мобільні групи та яке озброєння використовую, дивись у сюжеті:
Читай також:
- Секретний пакет військової допомоги для ЗСУ: днями Київ відвідали одразу кілька західних партнерів
- Навчилися не спати по кілька діб і бути невидимими: як працюють українські артилеристи на Південному фронті?
- «Я влетів у полум'я, виходу іншого не було»: український льотчик про перше бойове завдання на початку війни