Українські фахівці розробили та ефективно застосовують на передовий у боротьбі з російськими окупантами комплекс Saker Scout. Ця автономна система оборони має унікальні можливості розпізнавання різних цілей та їх знищення.
Особливістю цієї української розробки є здатність безпілотника самостійно визначати кожну ціль, розрізняючи до 64 типів техніки та об'єктів. Головний редактор Defense Express Олег Катков підкреслив, що це досягається за рахунок використання програмного забезпечення, заснованого на технології розпізнавання обрисів:
«Це коли програмне забезпечення саме може відрізнити танк від САУ, САУ від автомобіля, автомобіль цивільний від військового, вантажівку від легкового авто. А ключове те, що це – українська технологія».
Комплекс Saker Scout включає кілька дронів, серед яких головний діє як розвідник, визначаючи цілі та передає координати на командний пункт. Після цього в дію вступають дрони-камікадзе, які вражають виявлені об'єкти. Незважаючи на обмежений радіус дії 10 км, безпілотники Saker Scout успішно виконують свої завдання на лінії розмежування.
«Як будь-який мультикоптер, він має досить невелику дальність польоту, але особливість цієї розробки – в інерційній системі навігації. Тобто, навіть у разі використання противником РЕБ, дрон знатиме, де він знаходиться і зможе повернутися або, щонайменше, вийти із зони ураження РЕБ супротивника» - говорить головний редактор Defense Express Олег Катков.
Однак розробники не мають наміру зупинятися на досягнутому. На думку аналітиків, після успішного тестування системи штучного інтелекту, Україна має намір інтегрувати її в інші безпілотні системи.
Подробиці – у сюжеті:
Читай також:
- Глибокий тил рф під ударами невідомих БПЛА: дрони-камікадзе вразили заводи «Новатек» та атакували «Щегольський вал»
- Полковник Олег Бабій, який командував операцією зі знищення Ту-22 М3 у тилу ворога, загинув, прикриваючи побратимів
- Вогнева міць Leopard 1 A5: плюси та мінуси роботи німецького танка в зимових умовах війни в Україні