З 2014 року, коли росія напала на Україну, вимушеними переселенцями стали тисячі українців, а 2022 року їх в рази побільшало. Тому постало питання про тимчасове житло. Наприклад, у Дніпрі на базі студентського гуртожитку організували центр тривалого проживання. Це стало можливим завдяки зусиллям «Української Студентської Ліги». Після проведення ремонту на першому поверсі гуртожитку було обладнано приміщення, здатне вмістити близько 50 осіб.
«Коли через нас пройшло понад чотири тисячі людей, ми зрозуміли, що люди продовжують приїжджати до нашого міста. За рахунок комфортних умов, наявності місць та працевлаштування люди залишаються в Дніпрі, а не їдуть з нього. Так народилася ідея створення центру тривалого проживання», – розповів співзасновник Центру тривалого проживання Максим Свісенко.
На даний момент у Центрі тривалого проживання надаються не тільки комфортабельні кімнати для проживання, а й різноманітні соціокультурні простори. Зокрема, є лекторій, коворкінг, дитячий куточок та пральня. Для забезпечення безперебійного функціонування у разі перебоїв з електрикою було встановлено потужний генератор.
Центр проводить різноманітні заходи та заняття для дітей та дорослих. Щодня відбуваються заняття з розвитку комунікативних навичок, майстер-класи з профорієнтації, а також тайм-менеджменту. Арт-терапія та тренінги для батьків також входять до програми центру, допомагаючи біженцям адаптуватися до нових умов.
Нині у гуртожитку можуть розміститися до 80 осіб, переважно це сім'ї з дітьми із Донецької та Луганської областей, а також Запорізької області. Планується додаткове розширення центру на кілька поверхів, щоб надати ще більше місць для біженців.
Подробиці – у сюжеті:
Читай також: