«На відміну від Бучі, ми багатьох не знайдемо»: що зробили російські окупанти зі своїми жертвами в Бородянці?

Гострі ножі. Бородянка

Місцевий рух опору до останнього боровся із загарбниками…

Бородянка, що на Київщині, була окупована російськими загарбниками у березні 2022 року після майже тижневого протистояння місцевих мешканців. З другого бою, коли росіяни зрозуміли що пройти маршем містом в них не вийде, вони змінили тактику.

«Ворог вже був навчений. Перед тим, як заходила колона техніки, їхали БТР чи БМП і з крупнокаліберного кулемету вони прострілювали околиці. Стріляли куди бачили: по вікнам, по будинкам, по парканам та вулиці. Таким чином вони прикривали рух своєї колони. Тобто, фактично, унеможливили нам заподіяти їм шкоди», - розповів заступник начальника військкомату на момент вторгнення Сергій Півень.  

А після масованих бомбардувань рух опору припинив протистояння, в надії, що окупанти перестануть знищувати їх рідне місто. Але це не допомогло і росіяни ще день скидали бомби на Бородянку. А з першим днем весни в місто прийшли окупація, допити, обшуки і розстріли цивільних.

«На відміну від Бучі, ми багатьох просто не знайдемо. Причина банальна – мобільні крематорії. Їх було два. Вони стояли в районі озера. – розповів боєць роти охорони Віталій Шевченко з позивним «Лєпаж». – При виході з міста ми зайшли в будинок «Центр по безробіттю». Там в одній із кімнат на стінах чітко було видно криваві плями від пострілів впритул. Також було зрозуміло, що це не одна людина була».

Подробиці дивись у документальному проєкті «Гострі ножі. Бородянка» просто зараз:

Loading...

Читай також:

Завдяки амбіціям князя Мстислава та підтримці чернігівців, місто мало всі шанси стати новою столицею Русі, залишивши Київ на другому плані.
06052025
Чи існують предмети, що зберігають таємниці стародавніх цивілізацій та кидають виклик сучасному розумінню історії? Безперечно!
06052025
За її словами, уряд витратив на будівництво таких бункерів близько 21 трильйон доларів
У будь-якої, навіть найбільш шанованої організації, часом знаходяться скелети у шафі. 
06052025
У 1908 році Чарльз Клод Гатри, американський фізіолог, здійснив те, що на той час здавалося неймовірним — він вперше у світі пересадив голову одного собаки на тіло іншого...