В Україні ухвалили новий закон про трансплантацію органів

ДЖЕДАІ

Парламент вирішив, що трансплантація органів можлива за умови, що донор надав на неї письмову згоду.

Щодня 9 людей помирають в Україні через відсутність чітко налагодженої системи трансплантації. І це тільки з даних, наданих Інститутом серця. П’ять тисяч українців чекають на операції, які неможливі на батьківщині через відсутність закону про донорство.

Багато років Україна фактично спонсорує розвиток трансплантології за кордоном. 628 мільйонів гривень держава віддала закордонним клінікам. Якби вони залишились у нас, допомогу отримало утричі більше людей, адже операції в Україні коштують дешевше.

І от кілька днів тому депутати ухвали новий закон. Парламент вирішив, що трансплантація органів можлива за умови, що донор надав на неї письмову згоду. Наші лікарі і раніше робили подібні операції, та рідко, бо в Україні не було загальної бази донорів та реципієнтів. Згідно з новим законом, МОЗ має таку створити, де кожна людина за життя зможе залишити або згоду, або відмову від донорства органів. Свою думку можна буде змінити у бідь-який момент. Інформація буде конфіденційною, доступ до неї матимуть лише медичні заклади, які займаються трансплантацією та судмедексперти.

В Україні люди вмирають, не дочекавшись пересадки органів

Тепер діятиме презумпція незгоди – орган зможуть забрати, лише якщо людина письмо засвідчила своє бажання. Якщо ні – після смерті запитають у рідних.

Лікарі також спростовують найпоширеніший міф про чорних трансплантологів, мовляв, органи українців продаватимуть в інші країни.

Нині майже половина трансплантацій у світі – це трансплантації нирок, потім йдуть печінка та серце. Останніми роками збільшуються випадки трансплантації й інших органів. Жертвувати органи зможуть і живі люди, окрім вагітних, іноземців, осіб без громадянства, психічно хворих, в’язнів, а також тих, хто вже надав орган або його частину для трансплантації. Посмертними донорами не зможуть бути діти-сироти, ветерани АТО та операції Об’єднаних сил, а також ті, чия особа не встановлена.

Залишилося тільки обладнати лікарні та акредитувати їх, а ще пояснити людям що донорство органів – це нормальна світова практика.

Що означає новий закон та чи отримають українці шанс на довше життя, дивіться у сюжеті.

Більше цікавого дивіться у ДжеДАІ на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook. 


Новини

Всі новини
18072023
ДЖЕДАІ
Є багато неправильної інформації про дії під час ДТП з падінням у воду…
17072023
ДЖЕДАІ
Велосипедистів в місті сприймають, як повноправних учасників дорожнього руху…
15072023
ДЖЕДАІ
Зустріти на мексиканських дорогах авто, на якому немає подряпин практично неможливо…
13072023
ДЖЕДАІ
За їзду у нетверезому стані передбачено найсуворіше покарання, але…
12072023
ДЖЕДАІ
Willys є одним із найвідоміших військових транспортних засобів у світі…
10072023
ДЖЕДАІ
Мексиканський уряд активно бореться зі злочинністю та наркотрафіком...
08072023
ДЖЕДАІ
США, Сербія, Болгарія, Литва та Латвія, Польща, Чехія, іще Чехословаччина, Німеччина…
Дивитись більше