В індонезійському місті Сурабая за проїзд розплачуються сміттям

ДЖЕДАІ

Передавайте за проїзд, беріть пластикові пляшки. Приблизно так віднедавна спілкуються пасажири та кондуктори в автобусах індонезійського міста Сурабая. Там запровадили унікальний експеримент і беруть за проїзд сміття.

З торбами повними сміття. Саме так ці жителі міста Сурабаї щодня прямують на автобусну зупинку. Інші пасажири з подивом спостерігають за незвичайною ходою, а еко-свідомі сурабайці незворушно міняють пластик... на квитки.

Ми міняємо пластикові пляшки на квитки, і таким чином очищуємо наші вулиці від сміття.

Рупія, Пасажирка

Школярі сплачують проїзд пляшками в самому автобусі. Одна така машина збирає до двохсот п’ятдесяти кілограмів пластику за день, а це близько семи з половиною тонн за місяць.

Замість кидати пляшки аби де, мої діти ретельно збирають їх, а потім обмінюють на квитки на автобус.

Руді Хартоно, пасажир

Зібрані пляшки та склянки продають на аукціонах компаніям з переробки відходів. А виручені кошти витрачають на ремонт автобусів та на озеленення міста.

Це цікава та далекоглядна політика. Нині ми оцінюємо її ефективність, схему фінансування, залучаємо зацікавлені сторони. І згодом плануємо тиражувати її в інших містах країни.

Сиїр Асіх Аманаті, очільниця програми

Сурабая – друге найбільше місто Індонезії. Щодня три мільйони сурабайців викидають близько чотирьохсот тонн пластику . Воно й не дивно, бо більше за Індонезію виробів з цього матеріалу випускає лише Китай. Однак вже до 2020 року влада цієї острівної країни сподівається повністю позбутися такого сміття.

Більше цікавого дивіться у ДжеДАІ на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook. 

02072025
В Україні посилили відповідальність за керування транспортом без відповідної категорії водійського посвідчення.
Америка — країна передових технологій, сталевих хмарочосів і бездоганної інфраструктури...
02072025
Нові дослідження вчених проливають світло на приголомшливі процеси, що відбуваються глибоко під східною частиною Африки.
Тисячолітня історія України тісно переплітається з долями європейських країн.
Росія завжди прагнула привласнити собі українську історію, але часом Україні вдавалося хитрістю відстояти своє.