Бійнею завершилося протистояння фермерів проти пастухів у Нігерії

ДЖЕДАІ

Десятки вбитих, спалені хати та спустошена земля. Конфлікт триває роками, люди не можуть поділити землю та воду, а релігійне підґрунтя лише підсилює напругу між непримиренними ворогами.

В активну фазу конфлікт між фермерами та пастухами перейшов ще минулого четверга. Тоді місцевий журналіст і репортер зустрівся зі сторонами конфлікту, аби примирити їх. Але вже за лічені години фермери вбили кількох пастухів.

У неділю одразу кілька невеличких селищ стали пеклом на землі. Розлючені пастухи влаштували жорстоку помсту буквально зрівнявши населені пункти із землею: 50 спалених хат, 86 убитих.

На місці трагедії ми знайшли шістьох живих людей, але їх стан критичний. Саме від них ми дізналися обставини лиха. Додам, що нападники спалили усю техніку і транспортні засоби: 50 мотоциклів, 12 машин, 3 трактори. Нині ми намагаємося вийти на слід злочинців.

Матіаш Тупев, офіцер поліції

Поліція разом із військовими розпочали пошук убивць. Щоб зупинити кровопролиття, у трьох районах Нігерії запровадили комендантську годину.

Я звертаюся до всіх жителів регіону утримуватися від поїздок та залишитися вдома. Ситуація украй небезпечна, утім потрібно бути спокійними. Разом із поліцією вулиці патрулюватимуть військові. Тож, ми швидко наведемо лад.

Саймон Лалонг, губернатор штату Плато

Протистояння між сторонами триває уже понад 10 років. Пастухи, у пошуках їжі та води для худоби, змушені кочувати на південь та займати фермерські угіддя. Олії у вогонь підливає і належність обох сторін конфлікту до різних релігійних груп: селяни – це, здебільшого, християни; кочівники – мусульмани.

Востаннє подібні масові розбірки були на початку року. Тоді, через стадо овець, що забрели на поле, вбили 36 людей.

Більше дивіться у ДжеДАІ на 2+2 та підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook. 

11072025
Цей реванш не забуде ніхто...
11072025
Втомилися від робочого тижня і мрієте про якісний відпочинок? 
Здавалося б, козацтво — явище суто українське, і ми все про них знаємо. Але це лише на перший погляд. 
10072025
Протягом тисячоліть він був прихований, його рядки загубилися у фрагментах глиняних табличок. Але тепер, завдяки передовим технологіям, людство знову може почути голос стародавнього Вавилону.