Нерідні воїни. Чи турбується Україна про своїх захисників-іноземців?

Дембель

Чому іноземні громадяни, котрі захищали нас на фронті, через бездіяльність української влади після демобілізації бояться депортації та довгострокового ув'язнення? 

Чимало іноземних громадян понад два роки щодня ризикують власним життям у зоні АТО заради нашої з вами безпеки. Коли почалась війна, вони не залишились осторонь і добровольцями пішли захищати нову Батьківщину. Нові воїни України перетворились на "злочинців", котрим у разі повернення загрожує ув'язнення та довічне клеймо "зрадника". Особливо це стосується тих країн, де сьогодні до України ставляться вороже.

Чому ж українська влада, котра мала би бути вдячною іноземним добровольцям за  патріотизм та героїзм, залишила їх? Новим героєм програми Дембель став громадянин Білорусії, який з перших днів війни мужньо  захищає кордони нашої країни. Він уже вісім років мешкає в Україні і має всі підстави отримати громадянство. Але саме його рішення піти в АТО добровольцем стало цьому на заваді. Як легально залишитися на території України та отримати українське громадянство нашим захисникам-іноземцям, розповість юрист проекту.

Дізнавайтесь більше у соціальному проекті Дембель у неділю, 4 вересня, о 15:00.

12052025
Друзі, травень у розпалі, але погода, схоже, вирішила пограти з нами в «тепло-холодно».
Центральний державний історичний архів у Львові зберігає безцінні свідчення минулих поколінь українців – метричні книги з датами народження, шлюбів та смертей.
11052025
Мабуть, кожен з нас хоча б раз у житті відчував це дивне, майже містичне відчуття – дежавю.
Уявіть собі місце, де люди живуть майже століття, зберігаючи не лише ясність розуму, а й активність, яку позаздрили б молодші на десятки років...
Ви знали, що у величному Спасо-Преображенському соборі, досі ховається артефакт, який бачив ще зародження Київської Русі?
10052025
Це історії, що передаються з вуст в уста, часто з елементами жаху, таємниці чи незбагненного.