Експеримент: хто заступиться за бійця АТО у маршрутці

Дембель

Новий експеримент у соціальному проекті Дембель – чи стануть кияни захищати права бійців АТО, якщо помітять відверте їх порушення?

Згідно з законом, учасники бойових дій мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Незважаючи на це, водії, особливо у маршрутках, часто цим законом нехтують та відмовляють у пільзі. Програма Дембель вирішила перевірити лояльність самих пасажирів та з'ясувати, як кияни ставляться до таких порушень.

Владислав на позивний "Лектор" - військовий медик, Народний герой України, нині демобілізований. Добровольцем у складі батальйону "Айдар" чоловік пройшов такі гарячі точки, як Луганськ, Хрящувате, Новосвітлівка.

Хоча Владислав ніколи не отримував відмови від водіїв громадського транспорту, але погодився допомагати знімальній групі програми Дембель, разом з актором, найнятим на роль хамуватого водія маршрутного таксі. Боєць налаштований оптимістично: "Я особисто вірю у киян, я вірю в українців, і ми побачимо, що з цього вийде".

У першій маршрутці за воїна заступаються жінки – чоловік однієї з них також воює в зоні АТО.

"Я гадаю, що у кожної третьої-п'ятої сім'ї хтось воює і якимось чином причасний. Вся країна воює", – коментує ситуацію Владислав.

Олександр Правило, пенсіонер-пільговик, який поступається герою місцем у наступній маршрутці, каже: "Це найменше, що я можу зробити, щоб підтримати хлопця, який ризикував життям".

Протягом усього експерименту пасажири активно захищали бійця – поступалися місцем, платили за нього, навіть влаштовували водієві бойкот. В цілому результати експерименту позитивні, не може не радувати громадянська свідомість та патріотизм киян.

"Українське суспільство дуже правильно налаштовано по відношенню до воєнних. Хочеться сказати усім братам на фронті: вам є за кого воювати, українське суспільство є, і воно досить активне", – підбиває підсумки Владислав. 

Подробиці експерименту дивіться у програмі Дембель на 2+2.

Читайте також про інші діючі пільги для ветеранів війни та їхніх родин та про те, як вони діють у реальному житті.

Новини

Всі новини
28122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук радить бійцям АТО, як зберегти шлюб після повернення з фронту.
27122016
Дембель
Чому сім'ї загиблих захисників України живуть на межі бідності без жодної допомоги та змушені оббивати пороги чиновників, які заплющують очі на їхні проблеми – у програмі Дембель на 2+2.
26122016
Дембель
Про генія-зв'язківця та радіоведучого, який щодня у ефірі піднімає бойовий дух та настрій бійців, розкаже Дембель на каналі 2+2.
26122016
Дембель
Програма Дембель на 2+2 вже багато розповідала про подяку, яку отримують герої, повертаючись з передової, від держави та чиновників: жодної допомоги, жодного співчуття та уваги до проблем. Але, на щастя, бійців щоразу рятує допомога небайдужих. 
22122016
Дембель
Реабілітацію після травм або просто оздоровлення захисники тепер можуть проходити й у фітнес-клубах. Про нову безкоштовну спортивну програму для бійців АТО довідався Дембель на 2+2.
21122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук порушує тему залежності фізичного та психологічного здоров'я бійців АТО.
20122016
Дембель
Активний відпочинок серед спокою та чистоти природи – найкращий лікар для бійців АТО, які пережили жахи та втрати війни. У програмі Дембель на 2+2 – як герої проходять реабілітацію у прикарпатському таборі "З любов'ю в серці".
20122016
Дембель
У новому випуску програми Дембель на 2+2 - як наших захисників ставлять на ноги у реабілітаційному центрі у Австрії.
Дивитись більше