Чотирилапі терапевти: собаки, що допомагають бійцям АТО

Дембель

Каністерапія – метод лікування та реабілітації за участю спеціально відібраних та навчених собак. У соціальному проекті Дембель на 2+2 про те, як бійцям, що повернулися з фронту, допомагають пристосуватися до мирного життя чотирилапі домашні улюбленці.

"Я вже думав на руках віднести її до клініки, мені друг дав машину, я її віз, рятував", – розповідає про початок дружби з чотирилапим психологом демобілізований Андрій

Боєць віддав останні кошти, щоб врятувати собаку, а потім вона допомогла чоловіку не зациклюватися на згадках про війну, а рухатися далі: "Дуже хочеться скласти руки, плюнути на все та поїхати кудись подалі, де тихо і нікого немає. Тим не менш треба працювати, працювати треба багато. Вона допомагає мені підніматися вранці, гуляти з нею та іти далі".

Такий самий хвостатий "психолог" живе і з бійцем Юрієм Яциним. Чоловік на фронті зазнав важкого поранення, через контузію часто страждав на головний біль, нічні жахіття. Боєць розповідає: "Собака, виявляється, відчуває. Приходила на допомогу, приводила мене до тями. Якщо у мене болить голова, я навіть не кличу її, вона підходить, лягає, намагається заспокоїти".

Каністерапія в Україні почала активно застосовуватися з минулого року, коли до країни завітали канадські кінологи, щоб передати досвід тренування собак-помічників волонтерам.

Такі собаки поділяються на два типи: терапевти, спілкуючись з якими бійці стають врівноваженими, долають виснаження і стрес, та службові, зазвичай це лабрадор-ретривер, які не відходять від господаря ні на крок. Такі собаки рятують бійців не тільки емоційно, а й фізично – вмикають світло, відкривають шафу, будять, якщо наснилося жахіття.

Медики стверджують, що спілкування з собакою зменшує занепокоєння і стрес, допомагає встановити зв'язок із друзями та родиною, адаптуватися у звичайному житті. Канадські волонтери разом зі своїми чотирилапими помічниками щотижня відвідують українські госпіталі.

Більше про незвичних психологів дивіться у програмі Дембель на 2+2. Нові випуски щонеділі о 15:00.

Loading...

Новини

Всі новини
28122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук радить бійцям АТО, як зберегти шлюб після повернення з фронту.
27122016
Дембель
Чому сім'ї загиблих захисників України живуть на межі бідності без жодної допомоги та змушені оббивати пороги чиновників, які заплющують очі на їхні проблеми – у програмі Дембель на 2+2.
26122016
Дембель
Про генія-зв'язківця та радіоведучого, який щодня у ефірі піднімає бойовий дух та настрій бійців, розкаже Дембель на каналі 2+2.
26122016
Дембель
Програма Дембель на 2+2 вже багато розповідала про подяку, яку отримують герої, повертаючись з передової, від держави та чиновників: жодної допомоги, жодного співчуття та уваги до проблем. Але, на щастя, бійців щоразу рятує допомога небайдужих. 
22122016
Дембель
Реабілітацію після травм або просто оздоровлення захисники тепер можуть проходити й у фітнес-клубах. Про нову безкоштовну спортивну програму для бійців АТО довідався Дембель на 2+2.
21122016
Дембель
У постійній рубриці програми Дембель на 2+2 військовий психолог Андрій Козінчук порушує тему залежності фізичного та психологічного здоров'я бійців АТО.
20122016
Дембель
Активний відпочинок серед спокою та чистоти природи – найкращий лікар для бійців АТО, які пережили жахи та втрати війни. У програмі Дембель на 2+2 – як герої проходять реабілітацію у прикарпатському таборі "З любов'ю в серці".
20122016
Дембель
У новому випуску програми Дембель на 2+2 - як наших захисників ставлять на ноги у реабілітаційному центрі у Австрії.
Дивитись більше