Байдужість і зневага чиновників ледь не довели героя війни до радикальних дій

Дембель

Програма Дембель вирішила допомогти бійцю в боротьбі з бюрократією. Він хотів оформити пенсію за інвалідності, натомість чиновники вимагали документ, який дістати нереально.

Свавілля чиновників на Херсонщині ледь не довело до божевілля демобілізованого воїна – він навіть думав підірвати місцевий військкомат. Бо щоб отримати допомогу на лікування після важкої контузії у бійця вимагали  довідку від російських військових.

Демобілізований молодший сержант Олександр Юсупов захищав Савур-Могилу, пройшов бій за Іловайськ, потрапив у полон із важким пораненням, потім знову захищав наші позиції у Вуглегірську та Горлівці. За цей час фізичне та психічне здоров'я героя війни значно погіршилося.

Після демобілізації, Олександр звернувся у військомат, щоб отримати допомогу. Там забажали довідку від російських військових, які перші надавали невідкладну допомогу. Після цього він навіть хотів підірвати військкомат. Але вчасно опанував себе. Знімальна група програми Дембель вирішила допомогти герою війни у боротьбі з бюрократією.

"Довідки про первинне отримання травми немає в переліку документів, тому вони не мають права її вимагати", - розказала юрист Леся Василенко.

Як далі розвивалися події, коли до справи долучилася телевізійна група, дивіться у ВІДЕО.

Для отримання грошової компенсації захисникам:

1)      Необхідно мати епікризи з госпіталю

2)      Пройти Військово-лікарську комісію (ВЛК)

3)      Пройти Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК), яка встановить відсоток втрати працездатності / визначить групу інвалідності

4)      Усі документи подати до місцевого військкомату. Вони самі їх надсилають до Комісії Міністерства оборони.

 

Соціальний проект телеканалу 2+2 Дембель виходить в ефірі щонеділі о 15:00. В проекті надаються практичні поради демобілізованим та членам їхніх родин.

Центральний державний історичний архів у Львові зберігає безцінні свідчення минулих поколінь українців – метричні книги з датами народження, шлюбів та смертей.
11052025
Мабуть, кожен з нас хоча б раз у житті відчував це дивне, майже містичне відчуття – дежавю.
Уявіть собі місце, де люди живуть майже століття, зберігаючи не лише ясність розуму, а й активність, яку позаздрили б молодші на десятки років...
Ви знали, що у величному Спасо-Преображенському соборі, досі ховається артефакт, який бачив ще зародження Київської Русі?
10052025
Це історії, що передаються з вуст в уста, часто з елементами жаху, таємниці чи незбагненного.
Чи знали ви, що за право володіти кістками святих точилися справжні війни, а самі мощі розчленовували та продавали наче звичайний крам?