Як бачать світ тварини

Затерянный мир

Зір та сприйняття кольорів різниться у тварин та людей. Собаки, наприклад, бачать світ у сірому спектрі. А от як бачать світ коні, риби та птахи? – розповідає Загублений Світ.

Усі тварини бачать світ по-різному. Світ не однаково кольоровий для усіх на цій планеті.

Зір змії нагадує роботу тепловізора. Як вдень, так і вночі вона спостерігає світ у інфрачервоному діапазоні, щоб вистежувати своїх теплокровних жертв.

А от корова особливий дальтонік. Її світ червоно-помаранчевий. Кінь бачить кольоровий світ, але тонів у ньому значно менше, ніж у людському: сірий, жовтий та синій.А ще у коня є сліпа зона, якраз поміж очима.

Риби бачать в ультрафіолетовому діапазоні. А також у червоних, синіх і зелених тонах.

У них теж є кольоровий зір і цим дуже активно користуються рибалки. Якщо ви уважно подивитеся на приманки, які вони використовують, то вони будуть різнокольорові.

Інна Гоч, біолог, іхтіолог

Існують риби із кутом огляду на 360 градусів, а є ті, які бачать у абсолютній темряві. Восьминіг помічає у воді прозорих істот. А от для акул світ чорно-білий.

Птахи наділені значно гострішим зором, ніж ми. Крім того вони вміють фокусуватися на найменших деталях з висоти іноді до 1,5 кілометра. І це стосується не тільки таких хижаків як орли чи шуліки, а й звичайних голубів. Порівняно із ними, людей можна назвати дальтоніками, адже ми не розрізняємо стільки відтінків, як птахи.

А от горобці дивляться на світ буквально крізь рожеві окуляри. Інших кольорів вони не бачать. Мухи бачать світ у значно сповільненому темпі, але під ширшим кутом. Жаби розрізняють лише рух, коли навколо усе завмирає, ці земноводні буквально сліпнуть. 

Більше цікавого дивіться у Загубленому Світі на 2+2. 

Новости

Все новости
Он вместе с братом встретили начало полномасштабного вторжения в Киеве...
Смотреть больше