Найкращі цитати Стівена Хокінга

Спецкор

Пропонуємо вашій увазі факти про надзвичайний життєвий шлях та головні принципи видатного вченого.

14 березня помер Стівен Хокінг, один з найвидатніших фізиків-теоретиків сучасності, засновник такого наукового напряму, як квантова космологія. Він пішов з життя на 77-му році у своєму будинку у Кембриджі.

В 21 рік молодому вченому поставили страшний діагноз – боковий аміотрофічний склероз. Хвороба повністю прикувала його до візка, але не завадила жити, а ще одружитися та розпочати дослідження теорії виникнення світу внаслідок великого вибуху. Коли через пневмонію Стівен Хокінг втрачає голос, зі світом він почав спілкуватися за допомогою комп’ютерного симулятора.

Півжиття вчений вивчав чорні діри та мріяв сам рано чи пізно потрапити до космосу, але встиг тільки політати в експериментальному літаку. Та по-справжньому відомим він стає завдяки книжкам, особливо "Короткій історії часу", у якій Хокінг говорить про складні речі зрозумілою мовою.

Наприкінці життя в нього рухався лише один м’яз, за допомогою якого вчений керував своїм візком та говорив. Проте, наводячи себе у приклад, Стівен Хокін закликав усіх ніколи не втрачати надії.

Пропонуємо вашій увазі добірку цитат людини, яка ніколи не здавалась.

Перспектива рано померти змусила мене зрозуміти, що життя варте того, щоб його прожити.

Я й гадки не маю, який у мене IQ. Ті, кого цікавить їх IQ, просто невдахи.

Життя було б дуже трагічним, якби не було таким кумедним.

Людина – єдина тварина, яка знає, що на неї чекає смерть, і єдина, що сумнівається в її остаточності.

Ми всього лише розвинені нащадки мавп на маленькій планеті з нічим не примітною зіркою. Але у нас є шанси осягнути Всесвіт. Це і робить нас особливими.

Там, де є життя, є надія.

Моя справжня мрія – написати таку книгу, яка буде продаватися в кіосках в аеропорту. Але для цього, схоже, видавцеві потрібно буде помістити на обкладинку голу жінку.

Мені здається, комп'ютерні віруси варто розглядати як форму життя. Це багато що говорить про природу людини: єдина форма життя, яку ми створили на цей момент, несе тільки руйнування. Ми створюємо життя за образом і подобою своєю.

Головний ворог знання не невігластво, а ілюзія знання.

Якщо ви відчуваєте, що потрапили в чорну діру, не здавайтеся. Вихід є.

Наукова фантастика може бути корисною: вона стимулює уяву і позбавляє від страху перед майбутнім. Однак наукові факти можуть виявитися більш вражаючими. Наукова фантастика навіть не припускала наявності таких речей, як чорні діри.

Коли мені виповнилося 12 років, один з моїх друзів посперечався з іншим на мішок цукерок, що з мене нічого не вийде. Не знаю, чи була вирішена ця суперечка і на чию користь.

Я не впевнений, що людська раса проживе ще хоча б тисячу років, якщо не знайде можливості вирватися в космос. Існує безліч сценаріїв того, як може загинути все живе на маленькій планеті. Але я оптиміст. Ми точно досягнемо зірок.

Я помітив, що навіть ті люди, які стверджують, що все визначено заздалегідь і що з цим нічого не можна вдіяти, дивляться по сторонах, перш ніж переходити дорогу.

Дуже важливо просто не здаватися.

Подробиці та факти з життя видатного фізика дивіться у сюжеті!

Новости

Все новости
18072022
Спецкор
Сейчас в Украине работают организации, где можно сдать экзамен по знанию украинского языка…
24022022
Спецкор
Сколько нужно средств на такой альтернативный вид обогрева…
24022022
Спецкор
Главное правило – не паниковать, ведь именно на это наши враги и рассчитывают...
23022022
Спецкор
В столице изданы брошюры для жителей с пошаговым планом действий...
23022022
Спецкор
Во время спецвыпуска журналисты будут сообщать наиболее актуальную хронику событий...
22022022
Спецкор
Ранее захватчики создавала провокации исключительно на катерах и кораблях ФСБ…
Смотреть больше