Двори українських міст захаращують тисячі покинутих власниками машин

Спецкор

Вибух в салоні покинутої машини у дворі багатоповерхівки у Києві привернув увагу до занедбаних автівок, що масово захаращують українські двори.

Щороку з державної реєстрації знімають 13,5 тисяч старих авто. Фактично, списаних машин має бути втричі більше. Решта стоїть по дворах і загрозливо поблискує своїми заіржавілими кузовами. Лише у Києві, за приблизними підрахунками, їх приблизно 5 тисяч.

Власники того металобрухту на колесах утилізувати свої автоскарби не поспішають. Зазвичай вони живуть поруч і уникають запитань про майбутнє свого іржавого коня. Ані продавати, ані здавати на брухт той автомотлох вони не збираються, викинути шкода, а викладати гроші за ремонт ніхто не бажає. Тим часом автохлам у дворі не раз стає об’єктом цікавості місцевих дітлахів.

В Одесі рятують людей від рабства

Міські служби чіпати ті автівки права не мають, можуть тільки написати власникам, навіть якщо їхні автомобілі стоять на водоканальних мережах та теплотрасах і заважають роботі.

Утилізувати старі автомобілі в Україні мали б розпочати ще п’ять років тому. Керувати процесом довірили Міністерству екології, проте поставити процес на конвеєр так і не змогли. Покинутий у дворі автомобіль має бути евакуйований на штрафмайданчик. Якщо за шість місяців ніхто не звернеться, він має бути об’явлений безхозним та реалізуватися як металобрухт.

Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. 




Центральный государственный исторический архив во Львове хранит бесценные свидетельства прошлых поколений украинцев – метрические книги с датами рождения, браков и смертей.
11052025
Пожалуй, каждый из нас хотя бы раз в жизни испытывал это странное, почти мистическое ощущение – дежавю.
Представьте себе место, где люди живут почти сто лет, сохраняя не только ясность ума, но и активность, которой позавидовали бы гораздо более молодые…
Вы знали, что в величественном Спасо-Преображенском соборе, до сих пор скрывается артефакт, который видел еще зарождение Киевской Руси?
10052025
Это истории, передаваемые из уст в уста, часто с элементами ужаса, тайны или непостижимого.
Знали ли вы, что за право владеть костями святых шли настоящие войны, а сами мощи расчленяли и продавали как обычный товар?