Як спека вкорочує життя

Вчені попереджають: у зоні ризику знаходяться всі без винятку.

За останні 10 років зафіксовано критичне зростання смертельних випадків в періоди сильної спеки, хоча наша планета розігрілася всього на 1 °С. За останніми прогнозами вчених, 2018 рік стане третім найспекотнішим роком, зафіксованим в історії.

"Смерть у період сильної спеки схожа на фільм жахів, де ви повинні вибрати один з 27 способів власного вбивства, ─ каже автор дослідження Камілло Мора, вчений з Гавайського університету. ─ Дивно, що людство так безтурботно ставиться до глобального потепління".

Так, в період сильної посухи 2003 року в одній тільки Європі загинуло 70 тис. чоловік. А під час посухи 2015 року більше 2000 тисяч. І це в звичній до високих температур Індії!

На думку науковців, існує п'ять фізіологічних механізмів, що впливають на сім життєво важливих органів (мозок, серце, кишечник, нирки, печінка, легені та підшлункова залоза). Ці механізми ─ ішемія, теплова цитотоксичність, запальна реакція, внутрішньосудинне згортання і гострий некроз скелетних м'язів. З 35 можливих смертельних комбінацій 27 ─ пов'язані з перегрівом.

У дослідженні наголошується, що зоні ризику знаходяться всі без винятку, але люди фізично непрацездатні або ті, хто не в змозі дозволити собі купити кондиціонер, більше всіх наражаються на небезпеку. Про це повідомляє Newsweek.